Eesti uudised

Viimsi reformierakondlased toetasid Laine Randjärve jätkamist vallavanemana (42)

Toimetas Hindrek Pärg, 25. november 2019 20:26
Laine RandjärvFoto: Tiina Kõrtsini
Nädal tagasi Haabneeme kooli ümber lahvatanud skandaalist ajendatuna kogunes esmaspäeval Reformierakonna Viimsi piirkonna juhatus, et saada selgust omavalitsuse juhtimise osas. 

Juhatus kuulas ära vallavanem Laine Randjärve ülevaate hetkeolukorrast ja informatsiooni kokkulepetest Haabneeme kooliga, teatasid reformierakondlased esmaspäeva õhtul. Juhatus otsustas toetada Randjärve jätkamist vallavanema ametis, vahendab ERR-i uudisteportaal. 

Samal teemal

Lisaks peeti vajalikuks esitada Vallavolikogu täisistungile arutamiseks Viimsi valla haridusvaldkonnas üleskerkinud küsimused. Võeti teadmiseks kokkulepe, mis kinnitab, et Viimsi Vallavalitsuse ja kooli juhtkonna vahel on saavutatud töörahu.

"Vabandan vallavanemana avalikult Haabneeme kooli direktori Sirje Toomla, kooli lapsevanemate, õpetajate ja õpilaste ees.  Vallavalitsuse tegevus on toonud Haabneeme koolis toimunud laste vastu suunatud vägivallajuhtumid avalikkuse tähelepanu alla ning põhjustanud koolile sellega mainekahju ning negatiivse tähelepanu. See on häirinud koolirahu ja pingestanud oluliselt tööõhkkonda," ütles Randjärv ametlikus pöördumises. 

"Teen kõik endast oleneva, et kooli pidajana vallavalitsus koostöö Viimsi koolidega muutuks siit edasi rahumeelseks, sisutihedamaks ja võimalike probleemide osas ennetavamaks, et selliseid kriisiolukordi edaspidi vältida. Koostöös kooli esindajatega panustame rahuliku koolielu taastamise nimel," tõotas vallavanem. 

Ühtlasi teatasid Randjärv ja Haabneeme kooli direktor Sirje Toomla omavahelisest kokkeleppest, et alates tänasest nad ei aruta ega kommenteeri avalikult mingil viisil Toomla töölepingu erakorralise ülesütlemise ja selle õigusakti tühistamisega seotud asjaolusid.

Eelmisel nädalal lahvatas Viimsi Haabneeme kooli ümber skandaal, kui vallavanem Laine Randjärv vallandas direktor Sirje Toomla, sest väidetavalt ei teavitanud ta omavalitsust õpilastega vägivallatsenud õpetajast piisavalt kiiresti. Kooli vanematekogu ja õpetajate jaoks ei olnud direktori vallandamine aga kuidagi põhjendatud ning asusid teda ühiselt toetama. 

Toomla toetuseks algatati ka petitsioon, mis vallavalitsusele pöördumise teinud lapsevanema kohaselt kogus neljapäevaks juba 675 allkirja. "Koolijuhi jätkamist soovib kogu koolipere – õpetajad, õpilased, lapsevanemad. Ka kooli õpilasesindus on alustanud allkirjade kogumist,“ märkis ta.

Kolmapäeval toimus Viimsi vallavalitsuse ja Haabneeme kooli ühisel initsiatiivil aga koosolek, kus osapooled jõudsid ühistele seisukohtadele ja selgus, et vallavalitsus on valmis jätkama koostööd kooli direktori Sirje Toomlaga.