Eesti uudised

Vandeadvokaat Robert Sarv: laimajate avalikustamine annaks kommentaariumide räigustega täitjaile korraliku õppetunni (5)

Vahur Joa, 25. november 2019 17:37
ETTEVAATUST: kui kommentaariumis laimad, siis võid peagi Robert Sarvelt kirja saada.Foto: Martin Ahven

Anonüümsetes kommentaariumides räigeid sõnu loopivate inimeste vastu kohut käivaid kuulsusi esindanud vandeadvokaat Robert Sarv on kaitsnud Marika Korolevi, Evelyn Sepa, Rita Holmi ja viimati Brigitte Susanne Hundi õigusi ning taotlenud laimajate kindlakstegemist. 

Advokaadi hinnangul on anonüümsed kohatud väärtushinnangud kirjutatud selleks, et panna inimest end halvasti tundma, teda solvata, talle haiget teha. Kas kellegi kommentaar on kohatu või mitte, määrab viimaks kohtupraktika.

Kui avaliku elu tegelased on toonud teatud osa oma eraelust avalikkuse ette, siis nad peavad olema valmis, et neid ka kritiseeritakse sellest tulenevalt. „Aga kui inimese kohta avaldatakse lugu, mis ei ole seotud tema avaliku elu tegelaseks olemisega, näiteks kui peaminister Jüri Ratasest avaldatakse artikkel, kus ta käib koos perega reisimas, ja kui sinna alla hakatakse kirjutama valeväiteid või solvanguid, siis Jüri Ratas ei pea seda välja kannatama, sest ei kritiseerita tema peaministriks olemist,“ räägib Sarv ja toob veel ühe näite, kust piir läheb: „Kui mingi printsess läheb endale poodi kleiti ostma, siis tema eraelu kaitse peaks keelama tema valiku pilamise. Aga kui ta läheb lasteaeda loengut andma või rääkima, siis võib kirjutada, et tal oli liiga kole kleit seljas. Mõnel pool ei tuntagi laimuna ebakohaseid väärtushinnanguid, ainult faktiväiteid. Minu teada peaks USA olema selline riik, kus sa võid inimese kohta arvata, mida sa tahad, kui see on faktiliselt õige.“

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee