Poliitika

Kaja Kallas kantsler Lemetti vabastamisest: valitsus muutis korruptsioonist teatamise karistatavaks (59)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 25. november 2019, 11:33
Kaja KallasFoto: Stanislav Moshkov
Peaminister teatas täna, et teeb ettepaneku ametist vabastada nii maaeluministri Mart Järviku kui ka maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti. Reformierakonna juht Kaja Kallase sõnul on valitsuse lahendus kahetsusväärne.

„Maaeluministeeriumi kantsleri ametist vabastamine näitab, et valitsus karistab neid, kes on ausad, seaduskuulekad ja teevad oma tööd südametunnistusega. Peaminister ise tellis riigisekretärilt raporti, mis kinnitas, et kantsler Lemetti rääkis tõtt. Ometi saab tõe eest seisnud riigiteenistuja  tänase valitsuse otsusega karistada veel enne, kui ametist on kõrvaldatud korruptsiooniskandaali sattunud minister Järvik. Mitmete rikkumiste eest lahkuma sunnitud Mart Järvikule kingib valitsus poliitilise kokkuleppe tulemusena veel üle 30 000 euro preemiaraha olukorras, kus kõikjalt mujalt otsitakse kärpekohti.

Eriti häbiväärne on asjaolu, et tõerääkijast tehakse poliitiline kaup selleks, et hoida EKRE valitsuses ja püsida ise võimul. Tänane päev on märgiline, sest see annab hirmutava signaali teistele riigiteenistujatele - kui sa lähed riigivargusest teatama, siis sa kaotad töö. EKRE-l on tänasest Keskerakonna ja Isamaa poliitiline katus, et rünnata veelgi tugevamalt õigusriiki ja ausa valitsemise põhimõtteid.

Head Keskerakonna ja Isamaa esindajad mõelge palun, kas õigusriigi põhimõtete ohverdamine selle nimel, et püsida iga hinna eest võimul, on ikka see suund kuhu te Eestit viia tahate?“

Samal teemal

25. november 2019, 16:03
VIDEO | TÖÖRAHU NIMEL: valitsus tagandas nii minister Mart Järviku kui ka kantsler Illar Lemetti
25. november 2019, 15:09
Prokuratuur tunnustas Lemettit julguse eest rääkida korruptsioonikahtlustes, Karilaid peab seda ebavajalikuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee