Maailm

Kongo elamurajoonis kukkus alla reisilennuk 

Toimetas Aare Kartau, 25. november 2019, 11:26
Sündmuspaika kogunes uudistama palju kohalikke elanikke.Foto: AP/Scanpix
Vähemalt 27 inimest sai surma, kui Kongo Demokraatliku Vabariigi Goma linnas kukkus alla väike reisilennuk, mis tabas elumaju, kirjutab BBC.

Kahe turbopropellermootoriga varustatud Dornier-288 pardal viibis õnnetuse hetkel 17 reisijat ning kaks meeskonnaliiget. Eraettevõttele Busy Bee kuulunud õhusõiduk kukkus alla peagi pärast starti Goma lennujaamast pühapäeva hommikul – tegelikuks sihtkohaks oli 350km kaugusel asuv Beni linn.

Samal teemal

Lennuk tabas Mapendo elamurajoonis mitut hoonet. Maapinnal hukkus üheksa samast perekonnast pärit inimest, kes asusid kokkupõrke hetkel ühes majas. Õnnetust pealt näinud Djemo Medar väitis, et nägi, kuidas lennuk „kolm korda õhus tiirles ning palju suitsu eritas“. Piloot oli kokkupõrke järel abi järele karjunud, ent Medari sõnul ei olnud leekide tõttu võimalik teda aidata. Pole täpselt teada, mis õnnetuse põhjustas, ent erinevate allikate teatel toimus pärast õhkutõusu mootoririke. Samuti pole veel ohvrite arvu kinnitatud.

Kongo DVs on lennuõnnetused üsna levinud. Riigis puuduvad korralikud ohutusnõuded ning lennukite tehniline seisund on sageli kehv. Seetõttu on kõikidel Kongo lennuliinidel keelatud Euroopa Liidus tegutseda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee