Eesti uudised

JÕULUKS VALMIS: Vene bussifirma noolib Värska spaaturiste (12)

Asso Ladva, 27. november 2019 12:32
ÜHENDAB PIHKVA JA VÄRSKA: Vene bussifirma soovib pihkvalasi otse Värska sanatooriumisse vedada.Foto: Baltic Shuttle
„Värska spaa on vene inimeste seas väga populaarne ja soovime pakkuda sinna otsereise. Kõik sõitjad, kes liiguvad Tartust ja Tallinnast Pihkvasse, on juba lisa,“ räägib firma Baltic Shuttle kommertsdirektor Igor Paštšuk, miks nad soovivad koostöös Vene bussifirmaga SKS Avto avada bussiliini Pihkvast Tallinna peatusega Värskas. 

Paštšuki sõnul on Tallinna ja Pihkva vahel regulaarne bussiliiklus, kuid Baltic Shuttle’i kaks korda päevas sõitev liin teeks otseteelt kõrvalepõike Värskasse, kus töötab Pihkva kandi inimeste seas väga popp sanatoorium. Selle külalised oleksidki nende peamised kliendid ning reisijad, kes sõidaks nende bussiga Värskast kaugemale, oleksid ainult boonus.

„Dokumendid on praegu majandusministeeriumis, Venemaa poolel käib samuti asjaajamine,“ räägib ta. „Nii et kui load saabuvad lähipäevil, saaksime liini avada juba enne jõulupühi ja aastavahetust.“ 

Sõitjaid jagub 

Baltic Shuttle käivitab liini koostöös Venemaa firmaga SKS Avto. Samad firmad veavad reisijaid Tallinna ja Peterburi praegu kolm korda päevas. Kõik väljumised algavad ja lõpevad Maardus, üks buss kolmest sõidab läbi Toila ja Narva-Jõesuu, üks läbi Loksa. Paštšuki sõnul reisijaid jagub, ehkki Tallinna ja Peterburi vahel on vedajaid palju.

„Sõitjad on peamiselt Venemaa turistid,“ selgitab ta. „Aga tänu elektroonilisele viisale on viimasel ajal tunduvalt rohkem Eesti kodanikest reisijaid.“ See asjaolu oli samuti üks põhjusi, miks firma julges avada bussiliini Pihkva ja Tallinna vahel.

SKS Avto majandab peamiselt Peterburist lähtuvaid liine, peale Venemaa linnade sõidavad nende bussid veel Valgevene linnadesse Minskisse, Mogiljovi ja Bobruiskisse.

Lisaks liinile Pihkva–Tallinn soovib Baltic Shuttle koostöös Ukraina firmaga avada veel ühe bussiliini, mis viiks reisijad Tallinnast Vilniuse kaudu Kiievisse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee