Seisukoht

Seisukoht | Vähem apteeke on parem (10)

Jaan Väljaots, vanemtoimetaja, 24. november 2019 19:37
Foto: SVETLANA ZAITSEVA
Mida lähemale jõuab apteegireformi tähtaeg, seda tulisemaks kisub võitlus. Ühel pool ravimite hulgimüüjatele kuuluvad apteegid, teisel pool proviisorid ja sotsiaalministeerium.

Kohtuvõitlustega reformi nurjata ei õnnestunud ja nüüd rõhuvad ketiapteegid hirmule. Kuna proviisorid neilt „õiglase“ hinnaga apteeke osta ei suuda, siis ähvardab aprillis pärast ärimeeste apteekide sulgemist ravimikriis. Proviisorid ja Keskerakonna juhitav sotsiaalministeerium on seni külma närvi näidanud. Äkki mõistavad ka ärimehed, et sulgemisele kuuluv apteek on mõistlik enne proviisorile maha müüa, kui see täiesti väärtusetuks muutub. Eelduseks on muidugi, et Keskerakond suudab vastu seista Eesti mõjukaimaks meheks hinnatud Margus Linnamäe ja tema taskupartei survele reformi muuta.

Ravimite kättesaadavuse pärast muretsevale Priit Sibulale (Isamaa) võin aga kinnitada, et ravimid ei ole juba praegu kättesaadavad. Just seetõttu, et apteeke on liiga palju. Pea iga kord, kui olen soovinud välja osta portsu retseptiravimeid, selgub, et apteegis ei ole arsti määratud ravimit või vastavat doosi. Abivalmilt vaadatakse küll, millises sama keti apteegis rohtu olla võiks, aga kohapeal pole. Oleksin väga rahul, kui linnades oleks apteeke vähem, aga vajalikud rohud seal alati saadaval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee