Seisukoht

Seisukoht | Vähem apteeke on parem

Jaan Väljaots, vanemtoimetaja, 24. november 2019, 19:37

9 KOMMENTAARI

25. november 2019, 13:59
Äkki mõistavad ka ärimehed, et sulgemisele kuuluv apteek on mõistlik enne proviisorile maha müüa, kui see täiesti väärtusetuks muutub. Kui ühe apteegi õiglane hind on 0,5 kuni miljon eurot ja proviisor suudab pakkuda 50000, siis mõistlik on apteek lihtsalt kinni panna. Mitte osaleda seaduslikus sundvõõrandamises.
1
1kodanik/ 25. november 2019, 09:02
Paljud ikka ei jaga teemat ja kipuvad midagi esmatunde ja ja isiklike veendumuste järgi arvama aga jälgige kõrvalt palga-pensionipäeval apteekide tööd. Ravimite kättesaadavus peaks olema otsustamise juures esmatähitis, tore on olla, kui oled terve aga kui mitte siis.... Samuti paljud pöörduvad oma tervisehädadega konsultatsiooni saamiseks apteekri poole sest perearsti jutule ei pääse, perearstireformiga on läinud nagu ikka, eks katsetame siis nüüd apteegireformiga!
s
sirje/ 25. november 2019, 01:00
Paides oli nõuka ajal 1 apteek, elanikke oli poole rohkem. Nüüd on vähemalt 6 apteeki, - milleks?!
t
toetan vaatlejat/ 24. november 2019, 23:00
mida vähem apteeke, seda suurem tuleb kasum. Ja lõppude lõpuks , kellel janu sellel jalad. Apteeke võiks Eestis olla nii 10 ringis ja ikka seal kus rohkem rahvast. Tallinnas näiteks 5 ja teine viis siis Tartus, Võrus, Paides, Viljandis ja Pärnus. Küll rahvas ka sellega harjub. Kes ei harju, oma asi.
v
vaatleja/ 24. november 2019, 22:49
Ravimite hind pole odav ka apteegile sisseostmiseks. Kui apteeke on palju, siis ühes apteegis on ostjaid vähe ja iial ei tea, kas mõnele ravimile ostjat tulebki. Ravim aegub ja apteek peab ravimi maha kandma. Kui apteeke on vähem, siis ühes apteegis käib rohkem rahvast ja apteek on suuteline varusid soetama. Toetan apteekide vähendamist, sest ka kompetentset personali on juba mõnes apteegis puudu. Eriti hulluks läheb asi siis, kui apteekrid pensionile lähevad ja uut kaadrit tuleb vähe peale. Küll siis suletakse apteeke eriti maal.
t
täiesti õige mõte/ 24. november 2019, 22:46
Nii apteeke, haiglaid kui ka koole jääbki iga aastaga maapiirkondades vähemaks. Tänane valitsus pole aga midagi ette võtnud maaelu päästmiseks ja külade kadumise vältimiseks. Käib vaid jutt, et eestlane on rikkam kui kunagi ales.
t
Teeline/ 24. november 2019, 21:12
Tüüpilise linnavurle mõtlemine. Kui Linnas 20-st apteegist 5 kinni pannakse, pole tõesti erilist probleemi. Aga nende 5-e linnaapteegi taga on maal asuvad haruapteegid, mis samuti suletakse. Ja kui inimesed peavad ravimite ostmiseks 5 km asemel sõitma 50 km, siis see on juba liiast. Seda enam, et paljudestt kohtadest käib buss linna kord päevas, hommikul läheb, õhtul tuleb. Linnasaksale meeldetuletuseks, ka maal elab inimesi.
1
1kodanik/ 24. november 2019, 20:42
Vabandage väga aga kuidas mõjutab ravimite kättesaadavust apteekide arv? Kas kaupluste-kaubanduskeskuste arv on toiduainete saadavusega hetkel kuidagi seotud? Proviisorid on juba omanud apteeke iseseisvumisaja alguses aga parseldasid maha, kas ei mäleta või ei taha mäletada või on ajaloo tundmisega probleeme? Pealegi pole enam sugugi kindel, et nende n.ö. sõltumatute proviisorite selja taga ei paista kellegi teise sarvi! Igaljuhul läheb põnevaks!

k
küsimus/ 24. november 2019, 19:58
Mis selles head on? Varsti tuleb apteeki tikutulega taga otsida. Selline on siis 21. sajand või?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee