Eesti uudised

Täiendatud kell 15.28!

„MÕNED NEEGRID EI SURE KUNAGI“: Paide linnavolikogu ja EKRE saadikurühma liige kandis rassistliku sõnumiga särki 

Ohtuleht.ee, 22. november 2019 23:13
Foto: Ekraanitõmmis / ERR
Paide linnavolikogu EKRE saadikurühma liige Andres Põllu kandis kohaliku omavalitsuse istungil rassistliku sõnumiga särki. Paide linnapea kommenteerib juhtunut täpsustusega, et Põllu pole üldse pädev volikogusse kuulumiseks. 

"Aktuaalse kaamera" uudisloos Paide keskväljaku sulgemisest näidati kaadreid linnavolikogu istungilt. Telekaamera tabas ka Andres Põllu, kes kandis rassistliku sõnumiga särki. 

Särgi esisel on mustanahalise inimese nägu, millele on rist peale tõmmatud. Särgi teisel poolel on kiri "Some Niggers Never Die They Just Smell That Way", mis tõlkes tähendab "Mõned neegrid ei sure kunagi, nad lihtsalt haisevad niimoodi". 

Foto: Ekraanitõmmis / ERR

Väljend pärineb tuntud valgete ülemvõimu pooldava muusik Johnny Rebeli samanimelisest laulust, mis ilmus 1960. aastatel vastuseks USA kodanikuõiguste liikumisele, millega saavutasid mustanahalised Ameerikas õiguse hääletada. 

"Andres Põllu on tüüpiline EKRE jutupaunik. Ainus, mis teda Paides ja Eestis erutab on isiklik tähelepanu, mida ta selle särgiga taotles ja ka sai," kommenteerib toimunut Paide linnapea Priit Värk.

"Mina ja volikogu liikmed tõenäoliselt ei pannud särki ega tema juttu tähele, sest kaks aastat volikogus on näidanud, et ta on regulaarselt kõigile ja kõigele vastu, võtab sõna kõiges, aga puudub igasugune pädevus ja teadmised," hindab Värk Põllu panust Paides ja täpsustab: "Sarnaselt Perekonnale ja teistele totalitaarsuse ihalejatele, mida EKRE esindab, usub ka Põllu, et tal on Jumalik võime teada, mida kogu rahvas arvab. Ja siis kõneleb justkui 10 500 paidelase eest."

EKRE-l on Paide linnavolikogus kõige väiksem esindatus, sest neil on kõigest kaks kohta 23st.

Särki kandes ei eksinud Põllu aga kuidagi Paide volikogu põhikirja vastu, sest seal pole ühtegi punkti, mis reguleeriks osalejate rõivastust.

Õhtuleht pöördus kommentaariks ka Põllu enda ja EKRE esindajate poole, kuid laupäeva õhtuks pole neid õnnestunud tabada. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee