Eesti uudised

VÄIMELA PISARAID EI USU: aleviku elanikud võitlevad kanasita vastu (17)

LISA KOMMENTAAR

Ahaa 23. november 2019 19:13
VMaamiis väidab, et põhjatuul Väimelas ei puhu :D
irw 23. november 2019 16:12
Imelik, et inimesed, kes ise Väimelas ei ela kaitsevad tulihingeliselt kanalaarendust. Trollidest saan aru, ilmselt on nutsu antud nagu vallaametnikelegi, aga teised võiksid siis enda hoovi selle hiidmonstrumi lasta ehitada, eks näis kus poolt siis tuul puhub. Muidugi, kui kanalaarendaja keskkonnaanalüüsi uskuda, siis tuuled ei puhugi, sest see tooks haisu asula peale :D
on 23. november 2019 16:05
Väimela piirkonnas ei ole vaja loomakasvatust, on olemas kool koos kompetentsikeskusega ka kohalik metalliettevõte, kokku antakse tööd ligi 300 inimesele. Kanala tooks kaas hulgaliselt keskkonnaprobleeme ja vaid kaheksa töökohta. Hoiame asjad perspektiivis ja palun tutvu kohalike oludega, Väimelas ei ole mingit tööpuudust!
RK 23. november 2019 15:23
Kui Eestis ON külasid ja asulaid, kus enamik elanikest ongi nii rikkad, et kanala ja sellega kaasnev kanas..ta hais on kohutavalt häiriv (seega- selle asula elanikud on jõukad puhkajad, kellele on tähtis Tartus töötada ja Väimelas peale tööd puhata), siis OSTKEGI ümbruskondne maa ära! Kõik koos! Kuulutage Väimela puhke- ja turismikülaks ning elage! Rõõmsalt!😊
Ka Eestis 23. november 2019 15:01
On kohalikul kogukonnal (külal) õigus ja võimalus vältida igasugu kanala ehitust oma nägemisulatusse. Pange rahad kokku ja ostke kõik koos silmapiiril olev maa ära. Mitte keegi ei ehita midagi teie eramaale.
Sama 23. november 2019 15:21
Täpselt samuti võib kohalik inimene nõuda kompensatsiooni oma kinnisvara väärtuse languse eest. Kanalamehed kirjutavad alla lepingule, milles märgitakse, et kui 2 a jooksul kinnisvarahind lähinaabritel langeb, siis maksavad vahe kinni. Kui koolil õpilasi ei tule, siis uue hoone ehituse kulud maksab kanalaarendaja. Lihtne ja loogiline ju.
Raido 23. november 2019 14:43
Soomes kehtivad tootmise rajamiseks üleriigilised keskkonnanõuded. Kui firma neid järgib- on tal õigus tootmine rajada ja üldse ei ole tähtis, kas kohaliku küla ENAMUS toetab või ei. Loomulikult enamusel juhtudel kohaliku küla ENAMUS ei toetaks, kuna ENAMUS rajatavas tootmises tööle ei hakka. Milleks neile see "kanas.ita hais", kui nad seal tööle ei hakka? Aga 10% hakkavad!
ei 23. november 2019 15:24
Soomes kehtivad nõuded, et elamute lähedale loomakasvatust ei arendata. Just nimelt, keskkkonnanõuded, sest Soomes ei tule kõne allagi korruptsioon, vaid kõik faktid on tõesed. Siin aga kaotatakse ära põhjatuul, et hais alevikule ei leviks. Me oleme Soome ärikultuurist valgusaastate kaugusel.
Raido 23. november 2019 14:34
Soomes on seadusandlus muide teistsugune. Juhtudel, kui erafirma tahab rajada tootmist asulas X, võivad seal ka 90% kohalikest olla vastu, kuid tootmine rajatakse, kui see on 10% kõige haavatavamate ja töötute huvides. Loomulikult vastavalt keskkonnanõuetele. 90% võivad küll kiljuda, et nendele konkreetselt ei ole kanalat vaja, neile ei meeldi hais, kuid 10% asula elanike huvides antakse tootmisele luba. Ja nii on ka õige.
23. november 2019 13:50
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
jep 23. november 2019 15:15
Huvitav, kust päeineb informatsioon, et inimesed ei ole vastu? Väimela ei ole perifeeria, Võru linn on 7 km kaugusel, linna õhendab Väimelaga kena kergliiklustee. Paljud käivad tööle linna ja kohalik ettevõte ja kool annavad samuti tööd. 8 töökohta looks kanala ja selle nimel peavad kõik kannatama? Kes on nii naiivne, et usub jutte haisuta hiidkanalast? Kui arendaja juba tahtis ehitada lahtise monstrum sõnnikuhoidla inimeste ukse alla, siis on asi tänapäevasest tehnoloogiast väga kaugel. Tegu on kiiresti ja väga lohakalt teostatud projektiga ja millegipärast nõutakse, et kohalikud inimesed peavad sellega leppima.

kanamaestro 23. november 2019 13:47
Mein Kott!!! Ega siis meie ei taha rahvaga riidu minna. No ei tee ühte suurt kanalat - asi kah, mille pärast tüli kiskuda. Teeme 4 väikest.
Tüüpküsimus: 23. november 2019 13:33
"Miks nad mujale ei ehita?" Vastus: Nii suurt kanalat ei saa ehitada "keset põldu", kohta kus puudub infrastruktuur ja kasvõi elektriühendus ja teed. See läheks mõttetult kalliks. Ja siis peaksid kõik töötajad sinna autodega kaugemalt käima, mis ei ole ohutu ka töötajatele.
Inimesed 23. november 2019 13:23
ei oska ka mõelda, kui suur asi see on, kui Sul töökoht omas külas- kõnnid koduuksest töökohani 5 minutit, kui palju mugavam, kui et autoga iga päev 50-70km edasi-tagasi sõita.. Kanas..tt muidugi haiseb. Kuid see ei kahjusta kuidagi tervist. Iseasi, kui mingi mürgist tossu ajav tehas keset küla rajataks, siis ma saaksin protestist aru.
Raido 23. november 2019 12:58
Ma ise ei ole küll maapoiss, kuid lapsena suviti käisin Loksa lähedal vanaema juures kõik suved. Suured karjalaudad olid ning palju rahvast. Vastava tuulega tuli loomulikult see spetsiifiline "aroom" ka koduõue. Keegi sellepärast ei protestinud ega ammugi ei pidanud oma kodu elamiskõlbmatuks. Praegult on need külad inimtühjad seal (Vihasoo, Tammispea jne). Muidugi- midagi ei "haise" ka..
Raido 23. november 2019 12:41
Eesti elu ikka mandub. Maainimesed ei kannata enam kanas.i.ta haisu välja. Ja siis halavad- miks maal mingit elu ei ole!? Nad vist loodavad, et Tesla või Apple panevad neile steriilselt puhtad tehased sinna küladesse püsti, soovitatavalt need kah kusagile eemale, metsa sisse?
Mati 23. november 2019 15:08
Palun tehke kanala, kuid arvestades ka naabrite ja kohalike inimestega. käesoleva projektiga on asjalood hoopis teisiti. Kui vallast antakse ehitusluba ilma keskkonnaanalõõsita samal päeval, kui firma omanikuks saab, siis on ikka asjalood väga imelikud. Selles piirkonnas ei ole 15 aastat loomakasvatust olnud, kõrval on riigi rahaga ehitatud moderne koolihoone ja sellest hoonest 50 m kaugusele peaks kerkima hiigelsuur sõnnikuhoidla. See on sinu arust normaalne? Kui nii, siis palun lase selline käkerdis oma hoovi püstitada.
Vmaamiis 23. november 2019 00:42
Mitu kemmergut peab veel ohverdama?