Eesti uudised

Uus riiklik õppekava peaks valitsuse kinnituse saama järgmisel sügisel

Uuele ringile: lasteaia õppekava kaks vastandlikku kavandit sulatatakse üheks 

Asso Ladva, 22. november 2019, 21:15
ÜHEST SERVAST TEISE: Alushariduse õppekava koostamine käib nagu kiik – kõigepealt üks variant, siis hoopis teistsugune ning järgmiseks sügiseks tuleb keskpaigas kokku saada.Foto: Stanislav Moškov

„Vist mitte kunagi pole alusharidus nii palju tähelepanu saanud. Loodan, et meil õnnestub tekkinud ärevus ja huvi suunata sisuka ja kaasaegse õppekava koostamisse ning jätkata protsessi kaasavamalt ja läbipaistvamalt,“ ütleb haridusministeeriumi asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts, kes peab tüliõunaks muutunud alushariduse õppekavast midagi mõistlikku valmis küpsetama.

Lasteaedade õppetöö aluseks olev alushariduse riiklik õppekava kehtib 2008. aastast. Mullu otsustas ministeerium seda kohendada ning kokku pandi töörühm, mis andis kevadel tehtu ministeeriumile üle. Suur oli aga koostajate üllatus, kui sügisel ilmus välja hoopis teistsugune alushariduse õppekava, mille pani kokku teine samuti ministeeriumi kokku kutsutud töörühm.

Ootamatult valminud dokument sai kõva kriitikat ning ametnikud läksid kompromissile: mõlemad õppekava projektid pandi avalikule arutelule. Kahe mustandi ja laekunud ettepanekute põhjal tehakse valmis selline dokument, mille valitsus saab järgmisel sügisel lasteaia riikliku õppekavana ära kinnitada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. november 2019, 18:28
Kui palju on kisma lasteaia õppekavade üle riigile maksma läinud?
15. november 2019, 17:48
Otto Oliver Olgo | Matemaatikaeksami hala − miks me ootame praeguse õppemudeliga paremaid tulemusi?
14. november 2019, 21:55
KOLMED-VIIED: koolide mitmekesised hindamisviisid taanduvad lõpuks ikkagi numbriteks
4. november 2019, 16:32
Ülikoolide õppejõud: plaanitav lasteaia riiklik õppekava eirab seadusi ja laste õigusi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee