Galeriid

FOTOVAATLUS | Kole ilusad putkad (2)

Heiko Kruusi, 22. november 2019, 19:55
HUNT KODU LÄHEDALT EI MURRA? Pilt hallivatimehest, mis on joonistatud Telia peahoone kõrvale Endla tänavale. Festivali Mextonia ajal loodud töö põhineb Koidu ja Hämariku müüdil, seepärast on alajaama teisel küljel naisekujutis. Autor: Reyben.Foto: Heiko Kruusi
Inimasustusega kuulub kokku, et peale arhitektuuriliselt uhkete eluhoonete läheb tarvis teisi, väiksemaid ja sageli ilmetuid kõrvalhooneid. Järjest enam levib komme kaunistada selliseid rajatisi mõne pildiga.

Nii võib märke tänavakunstist leida ühiskondlikel putkadel, näiteks alajaamadel või bussipeatustel, aga ka eraomandisse kuuluvail putkadel, nagu garaažid ja kuurid. Kunstiteose võib talle kuuluvale hoonele tellida omanik, kuid kui mõni niisugune kolemaja asub üksildases kohas, võib maaling seintele ilmuda tundmatu kunstniku kätetööna ka omaniku teadmata. Pahatihti on sellisel juhul tegu mitte eriti pilkupüüdvate kritseldustega, kuid paiguti võib ootamatutest nurgatagustest välja tulla tõelisi šedöövreid. Nii näiteks võib päris põnevaid töid leida Aegviidu ümbrusest.

MEENUTUSI MÖÖDUNUD AJAST: Aegviidu tagant võsast võib leida endisaja rongi kujutava pildi.Foto: Heiko Kruusi

Olen tänavakunsti ilminguid püüdnud pildile jäädvustada päris mitu aastat nii Eestis kui ka rännuteedel kodust kaugemal. Esimese pildi ühest dekoreeritud alajaamast tegin 2010. aasta veebruaris. Nüüd käisin seda taas vaatamas ja avastasin rõõmuga, et see näeb endiselt kaunis välja.

MINU ESIMENE: Muumioru lugudega elektriputka Viljandi maantee piirkonnas Tallinnas. (2010)Foto: Heiko Kruusi

Üsna mitu ilmetut hoonet Tallinnas said rõõmsama kuue mehhiklaste poolt Eesti vabariigile 100. sünnipäevaks kingitud tänavakunstifestivalilt Mextonia. Päris palju leidub selliseid maju Tartu maantee ja bussijaama piirkonnas.

NIKOLA TESLA ISIKLIKULT: Tallinna tehnikaülikooli kompleksis asuvat elektrimaja kaunistab kuulsa füüsiku portree.Foto: HEIKO KRUUSI

Samal teemal

10. november 2019, 20:56
Kliimaaktivist Greta Thunbergi nägu maalitakse seinale San Franciscos
5. oktoober 2019, 08:30
AHVID BRITI PARLAMENDIS: Banksy maal müüdi oksjonil rekordhinnaga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee