Eesti uudised

Haabneeme kooliskandaali ohver? Viimsi haridusega tegelev abivallavanem astub tagasi (24)

Delfi, 22. november 2019 17:13
Georg Aher (paremal).Foto: Heiko Kruusi
Täna esitas Viimsi valla abivallavanem Georg Aher tagasiastumispalve. Märtsi lõpus tööle asunud ametnik tegeles kohalikus omavalitsuses hariduse teemadega. 

Valla avalike suhete juht Rain Resmeldt Uusen märkis Delfile, et ei tea, miks Aher tagasi soovis astuda. Usutavasti on põhjuseks viimaseil päevil Viimsi haridusvaldkonnna ümber lahvatanud kibe skandaal.

Samal teemal

Viimsi valla abivallavanem Georg Aher on esitanud oma tagasiastumispalve alates homsest, 23. novembrist. Vald veel ei tea, kes võtab Aheri tööülesanded üle. Avalike suhe juhi väitel arutatakse seda esmaspäeval, kui vallavalitsus on taas tööl.

Loe täispikka artiklit Delfist!

Käesoleval nädalal lahvatas Viimsi Haabneeme kooli ümber skandaal, kui vallavanem Laine Randjärv vallandas direktor Sirje Toomla, sest väidetavalt ei teavitanud ta omavalitsust õpilastega vägivallatsenud õpetajast piisavalt kiiresti. Kooli vanematekogu ja õpetajate jaoks ei olnud direktori vallandamine aga kuidagi põhjendatud ning asusid teda ühiselt toetama. 

Toomla toetuseks algatati ka petitsioon, mis vallavalitsusele pöördumise teinud lapsevanema kohaselt kogus neljapäevaks juba 675 allkirja. "Koolijuhi jätkamist soovib kogu koolipere – õpetajad, õpilased, lapsevanemad. Ka kooli õpilasesindus on alustanud allkirjade kogumist,“ märkis ta.

Kolmapäeval toimus Viimsi vallavalitsuse ja Haabneeme kooli ühisel initsiatiivil aga koosolek, kus osapooled jõudsid ühistele seisukohtadele ja selgus, et vallavalitsus on valmis jätkama koostööd kooli direktori Sirje Toomlaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee