Seisukoht

Seisukoht | Nad varastasid meie vikerkaare! (9)

Sirje Presnal, reporter, 22. november 2019 17:21
Läksin poodi tütrepojale riideid ostma. Lahkusin tühjade kätega ja nõutuna – tüdrukuriiete värvipaletis võimutsevad endiselt lilla ja roosa ning poistel süngevõitu sinised ja hallid toonid. Minu lapselapsel peaks olema võimalus kirevamat gammat kanda ja mitte olla piiratud sellega, mida traditsiooniliselt on õigeks ja kohaseks peetud.

Otsustasin siis, et heidan pilgu välismaa veebipoodidesse. Vau, milline värvide pillerkaar!

Leidsin täiega lahedad vikerkaarevärvides püksid – juba pilti vaadates läks tuju heaks. Lisasin need ostukorvi, ja siis tekkis tõrge: liiga gei! Täiesti uus ja ootamatu tunne. Kas ma olen imelik või? Küsisin tütre käest ka, kas on liiga gei. Ja minu maailma kõige sallivam tütar ütles, et on nagu natuke liiga gei jah. Ehkki püksid ise olid tema arvates lahedad.

Mind ei ole LGBT-värk seni kunagi häirinud, ei paraadid, abielud ega miski. Aga lapselapsele vikerkaarepükse ostes läks meel mõruks. Nad on kaaperdanud kõige rõõmsama ja tujutõstvama värvikombinatsiooni. Vikerkaar peaks olema mitmekesisuse ja ühtsuse sümbol, ja LGBT-liikumises on see ilmselt nii ka mõeldud. Aga mina ei tunneta ühtsust, tunnen hoopis, et olen väljaspool, mind on vikerkaarest ilma jäetud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee