Krimi

Kohus mõistis tingimisi vangi politseinikud, kes lasid noormehele põhjuseta gaasi näkku ja jätsid ta metsa (6)

Johanna-Kadri Kuusk, 22. november 2019 15:07
Foto: Aldo Luud
Viru Maakohus mõistis reedel tingimisi vangistuse kahele politseinikule, kes olid kaks aastat tagasi viinud ühe noormehe metsa, talle gaasi näkku lasnud ja siis ta sinna maha jätnud. Prokuratuur kaalub otsuse edasi kaebamist.

Politseinik oli koos abipolitseinikuga koostanud mehele kiirmenetluse, pärast mida viidi ta metsa ja kisti füüsilist jõudu kasutades auto tagaistmelt välja. Kannatanu suhtes kasutati õigusvastaselt gaasirelva, mille tõttu kaotas noormees ajutiselt nägemis- ja orientatsioonivõime. Politseinikud jätsid kannatanu metsa maha, kus too ära eksis. Korrakaitsjad ei osutanud kannatanule esmaabi ega kutsunud talle kiirabi ja lahkusid sündmuskohalt. Kannatanu jäi metsa abitus seisundis, kuna oli alkoholi- ja narkojoobes, gaasirelva pärast tugeva nägemishäirega, mobiiltelefonita ja jopeta. Noormees eksles metsas kuni järgmise päeva varahommikuni ja temperatuur oli sel ajal kuni 5 soojakraadi.

Kohus mõistis Andrei Kirillovi ja Gleb Volodini süüdi võimuliialduses, teise inimese eluohtlikku ja tema tervist raskelt kahjustada viivasse olukorda viimises. Kirillovit süüdistatakse veel ohvrilt seadusliku aluseta vabaduse võtmises. 

Kirillovile määrati kolm aastat tingimisi vangistust kolme ja poole aastase katseajaga. Volodin sai karistuseks kaks aastat tingimisi, katseajaga kaks ja pool aastat. 

Prokuratuur kaalub otsuse edasi kaebamist. „Tänane kohtuotsus on süüdimõistev, kuid karistus erineb mõnevõrra sellest, mida taotles prokuratuur. Otsustame kohtuotsuse edasikaebamise pärast kohtuotsuse motiividega tutvumist. Prokuratuur on rahul sellega, et isikud tunnistati süüdi neile etteheidetud kuriteos. Politseiteenistuses ei saa tööd teha inimesed, kes ei järgi oma tegevustes seaduse piire ning astuvad nendest üle,“ ütles Viru Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Mari Luuk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee