Eesti uudised

„Mis k**di s*a te ajate koguaeg?!“ pahvatab Tallinna prügila juhataja. „Kui te seda niimoodi kirjutate, siis tuleb kedagi vastutusele võtta!“ 

Tallinna prügila haisu-uuringut ümbritseb saladuseloor  

Liina Hallik , 22. november 2019, 19:28
Tallinna jäätmete taaskasutuskeskusFoto: TEET MALSROOS

Tallinna prügilast leviv võigas lehk on inimesi lämmatanud juba aastaid. Suvel nõudis keskkonnaamet prügilalt lõhnamõõtmiste läbiviimist. Ent uuring, mis pidi valmima novembri alguseks ning välja selgitama haisu põhjuse, vastuseid ei anna. Nüüdseks on prügila tellinud uue uuringu, mille kommenteerimisel jäävad ametnikud aga kidakeelseks.

Prügila, ametlikult Tallinna jäätmete taaskasutuskeskuse kõhugaasid tulevad ettevõtte sõnul kompostimisest, mis igati keskkonnasõbralik tegevus. Ettevõte väidab, et hais ei levi kaugemale kui 500 meetrit ning jääb normide piiresse. „Siit on linnulennult prügilasse üle kolme kilomeetri, aga vaevleme selle käes iga päev,“ märgib neli aastat tagasi perega looduskaunisse Kostiranna külla kolinud Marin.

Marini naabrid meenutavad, et hais tekkis kohe, kui prügila 2003. aastal rajati. Murega pöörduti juba toona ametkondade poole, ent abi ei tulnud. „Kogu aeg on lubatud, et asjaga tegeletakse. Aga tegelikkus on see, et ainult lubatakse, mitte midagi ei ole muutnud,“ ohkab Marin.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. oktoober 2019, 16:02
HAISUKAART | Ära sinna kodu soeta: vaata, kus Tallinna lähedal lehkab!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee