Eesti uudised

Eestlaste ind Lätis alkoholi järel käia on raugemas (44)

Toimetas Hindrek Pärg, 21. november 2019 20:17
Foto: Aldo Luud
Statistika näitab, et Eesti rahva ind ekstra Lätti alkoholi järele sõita on raugemas ja nüüd ostetakse jooke pigem läbisõidul, vahendab ERR-i uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat". 

"Eks oluliseks saab see, kas see vahe, et kaasa osta, on nii oluline majanduslikult, et sul tasub kaasa osta. Praegu paljude toodete osas on juba niimoodi, et võib mööda vuhiseda ja saab Eestist sama hinnaga osta," ütles konjunktuuriinstituudi juhataja Marje Josing. 

Konjunktuuriinstituudi andmeil jäi Lätis viinapoes peatuse teinu sisseost alla 50 euro, spetsiaalselt alkoholi järele sõitnu jättis Lätti 100-200 eurot.

ALKO100 omanik Einar Visnapuu sõnul ei saa tema poeparkalt vaadates küll öelda, et pärast suvist akstiisitõusu tagasipööramist ostetakse Lätist vähem alkoholi.

"Selle ajaga on muutunud ainult nii palju, et kui esimestel aastatel, kui see pihta hakkas, käidigi ainult alkoholi ostmas, siis nüüd on avastatud ka kõik muu, mis siin Lätis olemas on. Ega Lätist annab väga tõsiselt otsida asja, mis oleks kallim kui Eestis," ütles Visnapuu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee