Foto: EPA/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 21. november 2019 19:15
Kolmapäeval esitas Iisraeli riigiprokurör riigi peaministrile ametliku süüdistuse pettuses ja pistise võtmises. Benjamin Netanyahu (pildil) aga ei jäta jonni ja teatas taas, et ei kavatse mingil juhul ametist loobuda.

Netanyahu ei väsi süüdistamast hoopis Iisraeli vasakpoolseid poliitikuid, kes tema sõnul peavad tema vastu nõiajahti. Ta kinnitab, et tema peaministritoolist ei loobu.

Peaministri probleemiks pole vaid süüdistused, vaid ka see, et tal ei õnnestunud pärast viimaseid valimisi valitsust moodustada. Sama saatus tabas ka tema peamist rivaali Benny Gantzi. Iisraeli president Reuven Rivlin andis knessetile (Iisraeli parlament – toim.) kolm nädalat, et uues peaministrikandidaadis kokku leppida. Kui see ei õnnestu, toimuvad Iisraelis peagi jälle uued valimised, juba kolmandad sel aastal.

Süüdistuse kohaselt võttis Netanyahu ärimeestelt vastu kalleid kingitusi ning pakkus teeneid selle eest, kui meediaväljaanded temast positiivsemal toonil kirjutasid. Saaga Netanyahu väidetavate kahtlaste tegude ümber vältab juba kaua, ent nüüd andis prokuratuur asjale ka ametliku käigu.

Uhkete kingituste seas olid näiteks kallid sigarid ja šampus. Netanyahu vaidleb, et sai need lihtsalt sõpruse märgiks. 2018. aastal sai süüdistuse ka tema abikaasa Sara, kes kasutas ligi 90 000 euro väärtuses riigi raha, et tasuda Iisraeli tippkokkade valmistatud peenete õhtusöökide eest.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Välisvaatleja 22. november 2019 12:38
Õhtuleht modereerib nii põhiseadust kui arvamusvabadust rikkudes
Välisvaatleja. 22. november 2019 12:37
Iisreali prokuratuuri tegevus näitab selle riigi kui õigusriigi olemust. Eesti prokuratuur ei võta isegi avaliku varguse sooritanud inimest uurimise alla kuna see tegelane on õige see tähendab sotside poliitik, kõrgematest liberaalkommunistidest rääkimata kes käsitlevad põhiseadust jalamatina. (näide : ühetaoline valimisseadus ja E - valimiste järelkontrolli võimatus ja nii edasi.)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS