Foto: Zuma Press/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 21. november 2019 17:44
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi (pildil) tuleb teisipäeval, 26. novembril Eestisse ühepäevasele visiidile. Tal on plaanis tutvuda nii e-Eesti kui kohaliku ukrainlaste kogukonnaga.

Ukraina riigipea käib koos president Kaljulaidi ja Kaitseväe juhataja Martin Heremiga kaitsetööstuse ja Kaitseväe koostöös arendatud militaarvälihaiglaga. 

Samuti külastab president Zelenskõi ühepäevase visiidi käigus veel e-Eesti Esitluskeskust, asetab pärja Vabadussõja võidusamba jalamile, mille järel kohtub kohaliku Ukraina kogukonnaga Eestis. Õhtul osaleb Ukraina riigipea president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimosvki võõrustatud pidulikul õhtusöögil Estonias.

Volodõmõr Zelenskõid saadavad visiidil tema abikaasa Olena Zelenska, asepeaminister digpöördeküsimustes Mõhhailo Fedorov, välisminister Vadõm Pristaiko, kaitseminister Andrii Zahorodnjuk, taristuminister Vladõslav Krõklii ning majandus-, kaubandus- ja põllumajandusminister Tõmofii Milovanov.

Ukraina väljaanne Unian vahendab, et visiidi peaeesmärgiks on kahe riigi vahelise koostöö edendamine eri valdkondades. Ühtlasi huvitavad Zelenskõid väga e-Eesti ja oma valitsuse tööprotsesside moderniseerimine Eesti eeskujul.

Hetkel on Zelenskõi maailma üldsuse tähelepanu all rohkem seoses hoopis USA riigipea skandaaliga. President Donald Trumpi süüdistavad esindajatekoja demokraadid selles, et too survestas ukrainlasi uurima oma rivaali Joe Bideni ja tolle poja Hunteri äritegevust Ukrainas. Hetkel käib esindajatekojas protsess president Trumpi ametist eemaldamiseks.

Kommentaarid  (18)

Liiga palju võõraid meie väikeses riigis 25. november 2019 14:18
Meie väikesesse riiki on viimastel aastatel eriti palju võõraid lisanduma hakanud. Miks need võõrad omal kodumaal ei taha elutseda/töötada? KES seda soosib, et eestlased omal maal vähemusse jääksid? ? ?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS