Eesti uudised

Rotid närisid puruks 300 meetrit riigisüsteemide toimimiseks vajalikke kaableid (29)

Toimetas Hindrek Pärg, 21. november 2019, 17:43
Pilt on illustreeriv.Foto: TIINA KÕRTSINI
Riigi infosüsteemide ameti (RIA) tehnikud avastasid neljapäeval, et närilised on kahjustanud andmesidekaableid 300 meetri ulatuses. 

RIA riigivõrgu osakonna juht Kaido Plovits ütles, et neljapäeval kontrolliti üle teisi sidekaevusid, seda kõike eilsest katkestusest tulenevalt. „Avastasime, et neljas sidekaevus on närilised kahjustanud kokku kuni 300 meetri jagu seda sama fiiberoptilist kaablit. Vältimaks ootamatut ja laialiulatuslikku katkestust, vahetame ülejäänud katkise osa täna öösel ära.“ Ta lisas, et erakorralisele hooldustööle peaks kuluma maksimaalselt seitse kuni kaheksa tundi. „Seega hommikuks on ühendus taastatud,“ lausus Plovits RIA pressiteate vahendusel. 

Samal teemal

RIA teavitab hooldustööst kõiki kliente ning suur osa neist saab oma teenuse ajutiselt tagavara andmesideühendusele kolida.

Plovits jätkas: „Digiretseptide väljastamisel ja kasutamisel ning riigiportaali töös katkestusi oodata ei ole. Küll aga katkeb ööseks side Harku valla lasteaedades, koolides ning kohaliku omavalitsuse hoonetes, sest neil puudub paralleelne andmesideühendus. Kui kõik läheb plaanitult, siis oleme varahommikuks kaabli välja vahetanud. Anname kohe teada, kui on siiski oodata katkestusi teenuste töös.

Oleme eilsest juhtumist õppinud ning parandustöödeks paremini valmistunud, seega ei tohiks tähtsate teenuste töö häiritud olla. On väga ebatõenäoline, et kordub eilne stsenaarium, kus inimesed ei saa mitme tunni jooksul ligi riigiportaalile ja digiretseptidele, sest meie partnerid on valmis oma teenuseid suunama. Teisi riigi- või riigivõrgu teenuseid parandustööd ei puuduta,“ sõnas Plovits.

RIA tehnikud ühes partneritega alustavad kaabli väljavahetamisega neljapäeva hilisõhtul kella 22 ajal. Töödega plaanitakse ühelpool olla hiljemalt homme hommikuks kella 6ks. „Loodame, et tööd edenevad viperusteta,“ lõpetas Plovits.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee