Seisukoht

Skandaalide aeg ja Ratase halvad valikud (1)

Kristjan Roos, 21. november 2019 17:31
Niigi juba EKRE pantvangina käituval peaministril on kõigi viimase aja skandaalide taustal ilmselt üksjagu unetuid öid.Foto: Andres Varustin
Parafraseerides Oskar Lutsu „Kevadest“ tuntud köstri tsitaati, saab viimaste aegade poliitarengud kokku võtta ühte lausesse: kui me hakkame kõiki EKRE skandaale, mis nad valitsuses olles mõne kuu jooksul on korda saatnud, üles lugema, siis läheb enne jumala päike looja, kui nende registriga valmis saaks.

Vaevalt jõudis eelmisel nädalal maaeluminister Mart Järviku skandaal veidi rahuneda – peaminister Jüri Ratase poliittehnoloogiline käik moodustada asja uurimiseks spetsialistide komisjon andis valitsusele justkui armuaega –, kui lahvatada jõudis juba uus ja sedapuhku rahvusvahelise mõõtme saanud skandaal.

Samal teemal

Siseminister Mart Helme jahmatas avalikkust, kui teatas intervjuus Soome ajakirjanikele, et Eesti otsib NATO-le alternatiivi ja tegeletakse plaani B ettevalmistamisega. Niipea kui asi ilmsiks tuli, hakkas asjaosaline mõistagi oma sõnu siluma. Ikka need jutud sõnade kontekstist väljavõtmisest. Kuid valel on lühikesed jalad: Soome ajakirjanike salvestised tõestavad, et tõepoolest sellist juttu siseminister rääkis.

Kuigi ülejäänud Eesti poliitikud tõttasid kui üks mees kinnitama, et Eesti julgeoleku suurim garantii on jätkuvalt NATO, oli pääsuke juba lendu lastud ja Eesti maine hoobi saanud.

Niigi juba EKRE pantvangina käituval peaministril on kõigi viimase aja skandaalide taustal ilmselt üksjagu unetuid öid: kas ja kuidas vabaneda isa-poega skandaalimeistritest, kui samal ajal võimaliku uue koalitsioonipartneri kandidaadi Reformierakonna esimees Kaja Kallas on oma sõnavõttudega pigem uue võimuliidu loomise vähetõenäoliseks muutnud. Häid valikuid peaministril justkui polekski.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee