Eesti uudised

Lähedaste hüüetele tullakse vastu? Valitsus vaatab üle parvlaeva Estonia huku asjaolud (1)

Marvel Riik, 21. november 2019, 16:04
Reisilaev Estonia.Foto: Ly Menov / ETA / Õhtuleht arhiiv

Valitsuse nõupidamisel olid ministrid üksmeele, et ei hakata vaidlustama Harju maakohtu otsust, mis näeb ette vaadata üle parvlaeva Estonia hukuga seonduvad asjaolud. „Üks põhiargument, kui kõneleda üldse menetluse alustamisest, on see, et väga selgelt peavad olema ilmnenud uued asjaolud, mitte ainult spekulatsioonid, kuulujutud,“ selgitas justiitsminister Raivo Aeg valitsuse edasi samme.

Tallinna halduskohus tegi oktoobri lõpus otsuse Estonial hukkunud ohvrite lähedaste kaebuses, kus paluti Eesti riigil algatada laeva huku osas uus uurimine. Kohus leidis, et valitsus ei ole lähedaste taotlusele nõuetekohaselt vastanud ning Estonia huku uue uurimise algatamise osas seisukohta võtnud. Seetõttu kohustati valitsust lahendama 60 päeva jooksul, kohtuotsuse jõustumisest, lähedaste taotlus.

Kuna otsus jõustub 25. novembril, pidigi valitsus arutama, kas otsus edasi kaevata või mitte. Justiitsministri sõnul otsustati seda konsensuslikult mitte teha. Kui kuupäev kätte jõuab, tuleb valitsusel hakata küsimust sisuliselt arutama: kas parvlaeva huku asjaolud tuleb üle vaadata? Kui Jah, siis mis mahus ja millisel meetodil.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee