Maailm

KURB: leekide vahelt päästetud koaala suri haiglas (7)

Toimetas Aare Kartau, 26. november 2019, 14:00
Koaala Lewis haiglas lehti närimas. Kahjuks pidid arstid looma magama panema.Foto: YouTube'i kuvatõmmis
Uus-Lõuna Walesi osariigis päästis kohalik naine eelmisel nädalal abitu loomakese, kes oli leekide vahele sattunud. Kahjuks selgus teisipäeval, et vaese koaala põletushaavad olid vaatamata arstide pingutustele surmavad. 

Teisipäeval avaldas Port Macquarie koaalahaigla kurva teate. Nimelt otsustasid arstid Lewise nime kandva koaala magama panna. Teadaolevalt said loomakesele saatuslikuks tugevad põletushaavad, mis arstide sõnul paranemismärke ei näidanud. Haigla teatas, et nad ei jäta koaalasid ellu, kui see tähendab, et loomakesed peavad liigselt piinlema. 

Video, kuidas kohalik naine Toni Doherty koaala leekide vahelt päästis, sai internetis kiirelt populaarseks. Paljudele kaasaelajatele tuli teade koaala surmast vapustusena, kuna arstid teatasid algselt, et Lewis on paranemas.

Vapper naine päästis leekide vahele sattunud koaala

Kohalikud elanikud sõitsid Long Flati külakese lähedal mööda leekidest ümbritsetud teed, kui märkasid äkitselt väikest koaalat, kes sõiduteed ületas. Kuna tal polnud kuskile mujale minna, liikus loom põleva maastiku suunas, et puu otsa ronida.

Hiljem kohtus Doherty haiglas taas koaalaga, kes nimetati Lewiseks. Raviasutuse juht Cheyne Flanagan teatas, et Lewis oli raskelt põletada saanud, ent on nüüd paranemas. Flanagani sõnul aidatakse looma igal võimalikul viisil. Lewise päästnud Toni Doherty mainis, et ta tegutses instinkti ajendil ning ei mõelnud, et võiks ise viga saada.

Koaalad on Austraalia metsapõlengute ühed haavatavamad ohvrid. Ulatuslikud Austraalia metsatulekahjud on koaalade arvukust tõsiselt vähendanud – arvatakse, et hukkunud on rohkem kui 350 kukkurlooma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee