Poliitika

Mart Järvik saatis valitsusele paberid, et vabastada kantsler Illar Lemetti (59)

Marvel Riik, 21. november 2019 08:56
Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti.Foto: Erki Pärnaku
Kolmapäeva õhtupoolikul andis maaeluminister koos oma nõunikega viimased lihvid märgukirjale, millega soovitakse vabastada ametist kantsler Illar Lemetti. Kuigi märgukiri esitati kolmapäeval valitsuskabineti nõupidamisele, ei lisatud seda neljapäevase nõupidamise päevakorda.
Maaeluministeerium valitsuse nõupidamisele esitanud märgukirja, millega soovitakse vabastada ametis ministeeriumi kantsler Illar Lemetti.Foto: eelnoud.valitsus.ee / ekraanitõmmis

Samal teemal

Valitsuse koduleheküljel ei ole veel avaldatud, millest valitsus tänasel valitsuskabineti nõupidamisel räägib. Tava järgi saadetakse mustand päevakorrast välja päev enne nõupidamist. Õhtulehe on viidatud, et vähemalt kolmapäeval Lemetti personaalküsimust nõupidamise päevakorras polnud.

Kas see võib lisanduda päevakorda? Valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaveri sõnul pole valitsuskabineti nõupidamist veel kinnitatud. „See selgub siis, kui kabinet algab, ehk pärast valitsuse istungi lõppu,“ selgitas Seaver.
Valitsuse istung algab Stenbocki majas kell 10 ning lõppeb tavaliselt üsna ruttu, kuna otsused, mis istungil vastu võetakse, on juba eelnevalt läbi käidud – istungil jääb ministritel vaid otsused heaks kiita.

Neljapäeval kell 10.41 avaldas valitsuse kommunikatsioonibüroo valitsuse kabineti nõupidamise päevakorra. Lemetti personaalküsimust sellesse lisatud ei olnud.

Valitsuskabineti nõupidamise päevakord 21. novembril:

1. Ülevaade Tartu rahu 100 tähistamisest

2. Esimese Eesti põhiseaduse vastuvõtmise 100. aastapäeva tähistamisest

3. Ülevaade hädaolukorra seaduse alusel toimuvast kriisideks valmistumisest

4. Parvlaeva "Estonia" reisijate ja ohvrite lähedaste taotlusest algatada uus uurimine laevahuku põhjuse väljaselgitamiseks 

5. Eesti Euroopa Liidu poliitika prioriteetidest 2020-2021 

7. Ettepanekust Keskkonnaministeeriumile tema valitsemisel oleva Tootsi tuulepargi kinnistu enampakkumise teel võõrandamiseks või hoonestusõigusega koormamiseks.

Mida maaeluministeeriumi märgukiri kantsler Lemetti kohta sisaldab pole hetkel teada, kuna neil on juurdepääsupiirang ja mõeldud asutusesiseseks kasutamiseks.

Maaeluminister Mart Järvik.Foto: Tiit Tamme

11. novembril teatas maaeluminister Mart Järvik, et tegi ettepaneku maaeluministeeriumi kantsleri teenistusest vabastamiseks, kuna koostöö nende vahel ei toimi. „Avaliku teenistuse seaduse kohaselt võib ministeeriumi kantsleri teenistusest vabastada, kui ministri hinnangul ministri ja kantsleri koostöö ei laabu. Minu hinnangul meie koostöö ei laabu ja olen teinud Vabariigi Valitsusele ettepaneku Lemetti vabastamiseks kantsleri ametikohalt seaduses ettenähtud alustel ja korras,“ ütles Järvik pressiteates.

Nõupidamiste ja istungite päevakorra osas ei ole kehtestatud reeglit ega tava, millise kiirusega ettepanekud päevakorda jõuavad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee