Poliitika

Mart Helme hinnangul on Eestil kriisis NATO kõrval vaja „plaani B“

Helme nõustub hinnanguga, et Venemaa vallutaks Eesti kärmelt, kaitseministeerium mitte

Viljar Voog, 21. november 2019 00:28

6 KOMMENTAARI

u
uku/ 21. november 2019 10:02
Milleks on vaja ajalehes selliseid stsenaariume arutada? Äkki uuriks paralleelselt Moskvale tuumalöögi andmise võimalust ka? Või siis Peterburi vallutamist? Eesti armee oleks ehk piisavalt võimas, et ühe päevaga Petseri ära vallutada? Miks ei arutata plaane C, D, E ja F? Millega need ajausurnud (kaasa arvatud Helmed) seal tegelevad?
o
Oh neid sinisilmi/ 21. november 2019 09:48
Reservvägede kogunemisel rahuajal on suur vahe kogunemisega sõja eel. Sõja mängimine meeldib paljudele, reaalne sõda üksikutele.
t
Tjah/ 21. november 2019 09:44
Need "ajusurnud" on teinud võimalikuks Helme pröökamise. Helme võiks selle eest tänulik olla.
l
laaneotsa kaks otsa-NATO kaitseb Lätit nõrgemini../ 21. november 2019 08:47
aga Helme ei tohi isegi rääkida sellest ,et me üritame ka ise end kaitsta
v
väike taks/ 21. november 2019 08:11
Mitte mõne päeva vaid loetud tundidega. Mitte keegi sellisesse okupeerimisse ei sekku, ei NATO ega USA, mingit toimivat paragrahv 5 ei ole olemas, lõpetage naiivitsemine.
a
Arvamus/ 21. november 2019 07:08
Mis kaitsevõimet näitab see, kui tahetakse, et sõdurid oleksid sõjaväes nagu tööl _ s.t. läheksid ööseks koju magama? Ja ärge unustage ka seda, kuidas oodati aastaid , et peale sõda tuleksid ameeriklased ning võtaksid Eesti tagasi Venemaa käest. Ei nad tulnud siis, ei tule nad ka tulevikus, sest venelastega häid suhteid ei taha nad rikkuda. Ja venelased teavad seda hästi. Viimaseks _ viimane sügistorm näitas, et me pole valmis erakorraliseks olukorraks. Kas oleme valmis, et võib juhtuda venelaste poolt mingi operatsioon? Ka mitte, sest aastaid on loodetud Nato peale. Nii et plaan peab olema.