Eesti uudised

UURIMINE: Tallinn ei avalikusta Toomas Lepa juurdluse tulemust 

Siim Randla, 21. november 2019 05:13
Toomas LeppFoto: Arno Saar

Tallinn ei avalikusta avaliku teabe seadusele viidates sisejuurdluse tulemusi, mis puudutavad Toomas Lepa kahe saate tootmisega põhjustatud väidetavat kahju Tallinna TV-le. 

Kogu sisekontrolöri teenistuse kogutud info edastas linn politsei- ja piirivalveametile, selgub linnapea Mihhail Kõlvarti vastusest arupärimise esitanud endisele linnapeale, praegusele linnavolinikule Edgar Savisaarele. Savisaar soovis arupärimises teada, kas ja kui palju tekitas Lepp kahe saate tootmisega Tallinna TV-le kahju. Tegu on saadetega „Vaba mõtte klubi“ ja „Keskkonnanädal“, mida endine Tallinna TV (TTV) juhatuse liige Lepp tootis aastatel 2013–2016. Tallinna TV on Lepa vastu esitanud tsiviilhagi.  

Kriminaalmenetluse seadustik sätestab, et kui kohus teeb süüdimõistva otsuse, rahuldab ta tsiviilhagi täielikult või osaliselt või jätab selle rahuldamata või läbi vaatamata. Kui kohus teeb õigeksmõistva otsuse või lõpetab kriminaalmenetluse, jäetakse tsiviilhagi läbi vaatamata. Mis asjaoludel ja kui suures ulatuses on Lepp sihtasutusele Tallinna Televisioon kahju tekitanud, otsustab seega kohus kohtumenetluse käigus, selgitati arupärimises.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.10.2019
„Kas Tallinna TVd kinni ei pandud?“ ehk Miks sai 200 000 euro riisumises süüdistatav Toomas Lepp anda selgitusi suletud uste taga?
15.10.2019
Savisaar nõuab Kõlvartilt aru: kui suurt kahju tegi Lepp Tallinna TV-le?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee