Eesti uudised

Ekspert soovitab vägivallakahtluse puhul alati politseid teavitada

Pingutasid üle? Viimsi vallajuhid võisid koolijuhi tagandamisega luua pretsedendi (1)

Asso Ladva, 20. november 2019, 20:45
Haabneeme kooli vallandatud direktor Sirje Toomla mullu kooliaasta avaaktusel.Foto: Teet Malsroos

„See võib olla isegi pretsedent,“ ütlevad mitu aastaid haridusministeeriumis töötanud inimest Haabneeme kooli direktori päevapealt ametist vabastamise kohta. Koolijuhte on vallandatud küll, ka päevapealt, kuid alati on midagi enne ka avalikkusse jõudnud – kas koolis on miskit juhtunud või on koolijuhil tekkinud pinged kas õpetajaskonna või kooli omanikuga.

Teisipäeval vabastas Viimsi vallavalitsus Haabneeme kooli direktori Sirje Toomla, kes ei teavitanud piisavalt kiiresti omavalitsust õpilastega vägivallatsenud õpetajast. Vallajuhtide silmis ei pehmendanud juhtunut seegi, et vägivallas süüdistatud õpetaja on koolist juba lahti lastud. Kooli vanematekogu ja õpetajate jaoks ei ole direktori vallandamine aga kuidagi põhjendatud. Mõned näevad põhjust koguni selles, et direktor keeldus võtmast lisaõpilasi niigi ülerahvastatud kooli ja muutus sel moel vallale tülikaks.

„Ainus, mida Haabneeme koolijuhile võib ette heita, on see, et ta ei kaasanud juhtumi lahendamisse politseid,“ sõnab haridusministeeriumi peaekspert Jürgen Rakaselg praeguse info põhjal. „Minevikust on teada mitu sellist juhtumit, kus pärast väidetavat vägivallajuhtumit on kooli juhtkond õpetaja vallandanud. Sellest on asjaosalistele jäänud pahatihti kahtlus – kas oli kuritegu või ei olnud. Politsei võtab sellised kahtlused maha.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. november 2019, 17:13
Haabneeme kooliskandaali ohver? Viimsi haridusega tegelev abivallavanem astub tagasi
21. november 2019, 07:11
Viimsi vald otsustas jätkata koostööd Haabneeme kooli direktori Sirje Toomlaga
20. november 2019, 19:55
Vallajuhid võivad teha, mida soovivad: ministeeriumil puuduvad hoovad, kui omavalitsus vallandab koolijuhi
19. november 2019, 15:09
Haabneeme kooli direktor vallandati lastega vägivallatsenud õpetaja pärast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee