Maailm

Epsteini vana sõber prints Andrew loobub mõneks ajaks kuninglikest kohustustest (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 20. november 2019 20:01
Prints Andrew.Foto: Reuters/Scanpix
Seoses Epsteini skandaaliga otsustas Yorki hertsog prints Andrew teadmata ajaks oma kuninglikest kohustustest loobuda. Andrew' sõnul segavad kahtlustused kuningapere normaalset tööd.

Samal teemal

Prints ise eitab süüdistusi, et magas ärimees Jeffrey Epsteini kupeldatud 17aastase tütarlapsega. Ameeriklanna Virginia Giuffre on korduvalt väitnud, et prints seksis temaga, kui naine oli kurikuulsa Ameerika rahamehe, end hiljuti 66 aasta vanuselt vanglas kohtuprotsessi eel tapnud Jeffrey Epsteini seksiori. Ärituus pidas süüdistuste järgi alaealiste seksiorjade võrgustikku ja vahendas noori tüdrukuid oma sõpradele, nende seas ka prints Andrew'le.

Väidetavalt sundis Epstein tütarlast printsiga seksima 2001. aasta märtsis. Tollest õhtust on Guiffrel tõendiks foto, millel Andrew tal ümbert kinni hoiab. 

Briti õukond eitab, et prints midagi sellist teinud oleks. Teda toetab ja usub ka eksabikaasa Sarah Ferguson. Mis puudutab Guiffre'i fotot, siis see on printsi meelest võltsing. Neiuga kunagi kohtumist tema ei mäleta.

Prints ei kahetsenud sõprust mehega, keda viisteist naist seksuaalses ärakasutamises süüdistavad. BBC-le antud intervjuus selgitas ta, et sõitis 2010. aastal, kui Epstein oli ühe alaealise prostitutsioonile sundimises juba süüdi mõistetud, tema juurde ööbima, et vanale sõbrale öelda: nüüd on meie head suhted läbi. Andrew kaalus ka niisama helistamist, kuid otsustas, et nii oleks argpükslik pikaaegne sõprus lõpetada. BBC intervjuu printsi mainele kuigivõrd kaasa ei aidanud.

Oma teadaandes kohustused mõneks ajaks kõrvale panna ütles prints, et tunneb Epsteini ohvritele väga kaasa. Kohustustest loobumisega jääb ta ka ilma oma positsioonist muidu tulenevatest hüvedest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee