Eesti uudised

Täiendatud! 

FOTO | Rotid said e-Eestist jagu (56)

Marvel Riik, Hindrek Pärg, 20. november 2019, 18:33
Foto: MATI HIIS
Kolmapäeva kella 16.30 ajal sai Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) teada, et Harjumaal paikneva maa-aluse riigivõrgu kaabli töös on häired. Enamik e-teenuseid ei töötanud, sealhulgas ei saanud väljastada digiretsepte. Kella 21.30ks sai kaabel vahetatud ja teenused taastatud. 

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) pressiesindaja Seiko Kuik kinnitas Õhtulehele, et teenused olid kättesaamatud, süüdlasteks osutusid rotid. 

"Riigiteenuste süsteemides olid varasemalt juba probleemid ning mindi kohapeale asju uurima. Tehnikud avastasid, et rotid olid kaablit niivõrd palju juba kahjustanud, et see otsustati kiiresti välja vahetada, sest hilisem kahju oleks olnud palju suurem," seletas Kuik.  

Foto kahjustatud kaablist. Foto: RIA

Samal teemal

Praeguse info järgi mõjutas purunenud kaabel eesti.ee portaali tööd ja Haigekassa teenuseid, mis taastusid kella 19.30 paiku. Eesti Loto veebilehe külastamine oli kella 20 ajal veel häiritud.

Riigivõrgu osakonna juht Kaido Plovits ütles, et tekkinud olukord on küll lubamatu, kuid taoliste juhtumite eest pole riigivõrk kahjuks täielikult kaitstud. „Kuna kaabel oli tugevalt kahjustatud, siis pidime asuma seda koheselt parandama, sest vastasel juhul oleks hilisem kahju palju suurem. Vabandame kõigi ebamugavuste pärast ja pingutame, et teenused täies ulatuses kiiresti taastada,“ sõnas Plovits RIA pressiteate vahendusel. 

Riigivõrk loob järjest rohkem paralleelseid andmesideühendusi, et hoida ära sarnased katkestused. Plovits lisas, et tavaolukorras annab RIA erakorralistest hooldustöödest aegsasti teada, kuid tänane juhtum vajas kohest reageerimist.

Kui katkestuse tõttu pole võimalik elutähtsaid ravimeid digiretseptiga osta, siis soovitab haigekassa pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ehk EMOsse. Pikema katkestuse korral saab raviarst tööpäeval kirjutada välja ka paberretsepte.

ID-kaardi ja mobiil-ID töös katkestusi ei olnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee