ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Paari kuuga nägemise kaotanud Jakob unistab paraolümpiast (3)

Gitta Riener | Video: Rauno Vahtre, Märt Niidassoo, 24. november 2019, 14:48
Foto: Rauno Vahtre, Märt Niidassoo
Kaks aastat tagasi pimedaks jäänud Jakob Jõgisuu on positiivse ellusuhtumisega ning püstitab üha uusi eesmärke.

Esimesel novembril Sisekaitseakadeemias toimunud täiskasvanuhariduse tänusündmusel kuulutati aasta õppijaks 2019 Jakob Jõgisuu Tallinnast.

Jakob Jõgisuu ei ole lasknud ennast heidutada nägemiskaotusest, mis ei võimaldanud tal õpitud arhitekti erialal tööd jätkata. “Ma sisuliselt olen terve elu õppinud kunsti ja arhitektuuri. Kõik kadus minu elust päevapealt, ma lihtsalt ei näinud enam arvutiekraani,” räägib Jakob.

Nägemisnärvile suruvat pahaloomulist kasvajat ei õnnestunud operatsiooniga eemalda. “Ärkasin haiglas esimest korda esimesel aprillil 2017 aastal. Mulle tehti kaks operatsiooni, millest esimene ei õnnestunud. Nägemine kadus mul kahe-kolme kuu jooksul,” räägib mees.

Ometi pole ta pead norgu lasknud nign tegutseb  aktiivselt mitmel rindel. "Mul oli väga raske alguses hakkama saada," tunnistab Jakob ning nendib, et teada on palju aidanud erinevad hobid.

"Näiteks tantsimas käin ma orienteeruvalt kolm korda nädalas. See on hoopis teistsugune emotsioon, kui kodus lihtsalt istuda ja muusikat kuulata," usub Jakob, et just tants ja muusika on teda pärast diagnoosi tekkinud madalseisust välja toonud.

"Üks hobi on mul veel väikesest peale olnud - suusatamine - ning üks suuremaid eesmärke on minna paraolümpiale suusatamises võistlema,” unistab Jakob.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee