Poliitika

HELIFAIL: kuula, mida Mart Helme Soome ajakirjanikele rääkis (99)

Toimetas Triinu Laan, 20. november 2019 15:01
Siseminister Mart Helme kohtus teisipäeval Soome poliitikajakirjanikega ning andis neile intervjuu. 

"Juhuks kui NATO ei suuda Balti riike kaitsta, valmistavad kolme maa valitsused ette n-ö plaan B-d," vahendas kohtumisel viibinud  Iltalehti ajakirjanik ministri sõnu. 

Mart Helme kinnitas täna meediale saadetud avalduses, et Iltalehti ajakirjanik mõistis teda valesti. 

Samal teemal

Õhtulehel on olemas lindistus Mart Helme ja ajakirjanike vahelisest kohtumisest, mille avaldame. Kõnealune lõik algab 21.59 minutil. 

"Mis puudutab NATOt, siis me ei taha öelda, et Macronil on sajaprotsendiliselt õigus, et ta räägib, et NATO on ajusurmas. Selge on see, et NATOs on probleeme. Kui oleme ehitanud oma turvalisuse NATOle, siis vaatame võimalikult tähelepanelikult, mis seal toimub.

Nüüd on NATO tippkohtumine Londonis ja me eile valmistusime valitsuses selleks nõupidamiseks. Mul on töös ka niinimetatud plaan b ehk mida siis Eesti hakkab tegema, ja mitte ainult Eesti vaid ka teised Baltimaad,  tegelikuses tegema kui Macron on tegelikult rääkinud tõtt. 

Ma arvan, et see ei tõsi, et Macronil oli seisukohaga üle pingutanud. Mis teeb meid murelikus on see, mis toimub Lähis-Idas, partnerlus Venemaa ja Türgi vahel. Me ei tea täpselt, mis ameeriklastel plaanis on. Mitmed meie ministrid on hiljuti Ameerika Ühendriike külastanud ja kõik seal räägivad Hiinast. Aga meie oleme Venemaa pärast mures."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee