Maaeluminister Mart Järvik möödunud nädalal pärast peaministriga kohtumist.Foto: Teet Malsroos
Viljar Voog 20. november 2019 13:22
Kui peaminister Jüri Ratas kohustas riigisekretär Taimar Peterkopi jõudma jälile maaeluminister Mart Järviku ümber keerlevate süüdistuste tõelevastavuses, seati uurimise tähtajaks selle nädala laupäev. Nüüdseks on selgunud, et tõde ja Järviku saatus võib selguda varem.

Peaminister Ratas on täna välisvisiidil, kuid homseks valitsuse istungiks on ta tagasi kodumaal. Praegu täidab Eestis peaministri kohuseid EKRE juht Mart Helme, kes andis riigkogu infotunnis teada, et homme lõunal on Ratasel kavas ka kohtumine riigisekretäriga. Nimelt on Helmele teadaolevalt Peterkopi (ja tema loodud neljaliikmelise komisjoni) uurimine jõudmas lõpule ning homme peaks Ratas selle järeldustega tutvuma.

Teisipäeval käis ETV „Esimeses stuudios“ külas keskerakondlane Mailis Reps, kes sõnas, et uurimise üks eesmärk oli anda koalitsioonile aega arutamiseks, kas Järvik jääb ametisse või mitte. Varasemalt on EKRE liikmed öelnud, et nemad Järvikul mingit süüd ei näe ja seisavad oma ministri selja taga kasvõi valitsuse lõhkemiseni.

Riigikogu infotunnis küsiti uuesti Mart Helmelt, kas EKRE on valmis Järviku ametist tagasi kutsuma. „Vastan teile ühe sõnaga: ei kutsu… Kahe sõnaga: ei kutsu!“ jäi parteijuht resoluutseks. Peterkopi komisjoni Helme aga usub.

Mart Järviku ministritool kõigub listeeriaskandaali ja tema endise nõuniku Urmas Arumäe korruptsiooniuurimise tõttu.