Poliitika

President Kaljulaid Mart Helme väljaütlemisest: iga minister on andnud vande tegutseda Eesti riigi huvides (38)

Johanna-Kadri Kuusk, 20. november 2019 12:25
Vabariigi President Kersti KaljulaidFoto: Tiit Tamme
Siseminister Mart Helme andis intervjuu soomlaste väljaandele Iltalehti, kus ta väitis, et juhuks kui NATO ei suuda Balti riike kaitsta, valmistavad kolme maa valitsused ette n-ö plaan B-d. Selle osaks, kinnitas Helme, on kindlasti ka Soome. President Kersti Kaljulaid kinnitas, et NATO on Eesti turvalisuse nurgakivi ja märkis, et iga minister kannab vastutust seista Eesti turvalisuse eest. 

„Me oleme 30 aastat kild killu haaval ladunud seda turvalisuse müüri meie Eesti jaoks. Meil on selge kokkulepe kõikide Eesti poliitiliste jõudude vahel, et NATO on meie nurgakivi, kus me ei ole ainult tarbijad vaid ka julgeolekusse panustajad, osaledes ka olulistes NATO missioonides väljaspool Eestit. Kahtlemata iga minister oma kõrges rollis siin riigis kannab seda vastutust. Ta kannab seda riigikogu ees ja omaenda sündametunnistuse ees nii nagu nad on vandunud,“ kommenteeris Kaljulaid.

Presidendi sõnul on Eesti turvalisuse kindlustamine poliitikute vastutus ja igapäevane töö. Minister kannab seda vastutust riigikogu ees.

„Iga vabariigi minister on andnud vande riigikogu ees ja lubanud tegutseda Eesti riigi huvides ja lähtuvalt oma südametunnistusest. Ma arvan, et vabariigi valitsus ja riigikogu peavad seda teemat arutama. Mina ärkan igal hommikul üles ja võitlen selle eest, et Eestil oleks julge olla,“ sõnas president lõpetuseks.

Samal teemal

21.10.2019
BLOGI | Mart Helme „Esimeses stuudios“: põhimõtteliselt usun komisjoni tulemusi. Ma ei usu, et Järvik astub tagasi
20.10.2019
Mart Helme: on rumal mitte tunnistada, et NATO on kriisis
20.10.2019
HELIFAIL: kuula, mida Mart Helme Soome ajakirjanikele rääkis
20.10.2019
Mart Helme selgitas riigikogu infotunnis, mida tema „plaan b“ sisaldab