Galeriid

FOTOD | President Kaljulaid kohtus piiskop Jourdaniga: rääkisme hoolivusest ja vendlusest (10)

Ohtuleht.ee, 20. november 2019 10:31
Foto: Erki Parnaku
Kolmapäeval kohtus president Kersti Kaljulaid Peeter-Pauli katedraalis rooma katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdaniga, kellega arutati presidendi tulevast visiiti Vatikani ja filosofeeriti sallivuse teemal.

„Meil oli meeldiv filosoofiline vestlus elust Eestis ja elust Prantsusmaal. 21. sajandi väljakutsetest inimestele ja kuidas olla üksteise vastu kenad inimesed, kui me valdavalt suhtleme masinatega,“ sõnas president pärast kotumist.

Arutati Kaljulaidi eesootavat visiiti Vatikani paavsti juurde. „Nagu me mäletame, siis oma siinsel visiidil edastas paavst mulle selle kutse ja mul on suur au seda vastu võtta. Viime omalt poolt siit tervisi Vatikani ja mul on hea meel, et te usaldate mind neid tervisi edasi viima,“ seletas Kaljulaid.

Samuti tuli sallivusega seoses juttu sellest, kuidas Eesti poliitikas on suhtlemise stiil muutunud. Mida teeb president siis, kui temale saadetakse sõnum, mis ei ole sõbralik? „Ma mõtlen selle peale, et kuidas me jõuaksime edasi või tagasi sinna, kus kõik inimesed näevad vaeva selle nimel, et teisi mõista ja olla nende jaoks hea. Kuidas kurjus ei võidaks. Kuidas võidaks see, et jah meil on eri arvamused. Paavsti sõnum on, et kõik inimesed on võrdsed ja sama sõna on ka meie põhiseaduses. Me rääkisime ka ÜRO ränderaamistikust, mille põhimõte on sama. Te võite võtta vastu või mitte võtta vastu põgenikke, võite arutada, milline on see liikuvate inimeste roll maailmas, aga kui te seisate temaga tegelikult silmitsi siis ta on ka ikkagi inimene,“ lisas president.

Ka Philippe Jourdan kinnitas, et praeguse paavsti peamiseks sõnumiks on kõikjal see, et inimesed võiksid olla hoolivamad. „Küsime, kuidas saab kirik oma osa anda, et üiskonnas oelks rohkem hoolivust ja vendlust. Ma arvan, et Eestis, nii nagu igal pool, on selline mentaliteet ja kultuur, milles me peaks kasvatama seda respekti, mida meie kristlased peame armastuseks,“ kommenteeris ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee