Maailm

Epsteini valvurid said süüdistuse andmete võltsimises (8)

Toimetas Greete Kõrvits, 19. november 2019 19:08
Viimased fotod Jeffrey Epsteinist.Foto: US MARSHALLS OFFICE / EPA / Scanpix
Alaealiste tüdrukute vägistamises ja kupeldamises süüdistatud USA  ärimehe Jeffrey Epsteini väidetav enesetapp New Yorgi kinnipidamisasutuses on jätkuvalt kahtlane lugu. Kaks mehe surma ööl valvet pidanud töötajat said ametliku süüdistuse andmete võltsimises.

Süüdistuse kohaselt ei kontrollinud nad kahtlusalust iga 30 minuti tagant, nagu protokoll ette näeb. Selle asemel kirjutasid nad logisse sissekandeid lihtsalt niisama, et jääks mulje, justkui oleksid vangil silma peal hoidnud.

Samal teemal

Ametlikel andmetel poos Jeffrey Epstein 10. augustil New Yorgi föderaalvangla eriosakonnas kohtuprotsessi oodates end üles. Valvurid märkasid ta surnukeha lõpuks kella 6.30 paiku hommikul.

Epsteini süüdistas prokuratuur kümnete tüdrukute seksuaalses ärakasutamises ja seksiorjade pidamises, keda siis oma sõpradele maha parseldas. Väidetavalt oli üks neist Suurbritannia prints Andrew, kuninganna Elizabeth II keskmine poeg. Noorimad ohvrid olid 14aastased. 66aastane ärimees oli juba ka varem seksuaalkuriteos süüdi mõistetud, kui ta 2008. aastal Floridas alaealise kupeldamise eest vangis istus. Erinevalt viimastest süüdistustest tunnistas ta  tookord oma teo üles.

Epsteini juhtumist saab lähemalt lugeda SIIT ja SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee