Eesti uudised

Haabneeme kooli direktor vallandati lastega vägivallatsenud õpetaja pärast (72)

Kristjan Väli, 19. november 2019 15:09
Haabneeme kool.Foto: Teet Malsroos

Viimsi vallas asuva Haabneeme koolijuht Sirje Toomla vallandati, sest ta ei teavitanud omavalitsust õpilastega vägivallatsenud õpetajast piisavalt kiiresti. „Meile laekunud info oli õõvastav ning ei jätnud võimalust jätta sellele reageerimata,“ õhkab vallavanem Laine Randjärv. Kooli vanematekogu ja õpetajate jaoks ei ole direktori vallandamine aga kuidagi põhjendatud.

Haabneeme kool, mille visiooniks on olla tugeva ühtsustundega, paindlik, õppimist ja laia silmaringi väärtustav kogukonnakool, on sattunud skandaali. Oktoobri alguses kõrvaldati töölt üks kooli meesõpetajatest, sest viimane olla kasutanud oma õpilaste vastu füüsilist vägivalda. Teisipäeva hommikul vallandati kõnealuse kooli direktor Sirje Toomla, sest ta ei olnud juhtumist Viimsi valda piisavalt kiiresti teavitanud.

„Meile on teatavaks saanud kahetsusväärsed süsteemsed väärkohtlemise juhtumid Haabneeme koolis, mis ulatuvad tagasi eelmise aasta novembrisse ja millest koolijuht ei ole tööandjat ehk vallavalitsust õigeaegselt teavitanud, et nende juhtumitega koheselt ja õiguspäraselt tegeleda,“ teatas Viimsi vallavanem Laine Randjärv teisipäeva pärastlõunal. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.11.2019
Viimsi reformierakondlased toetasid Laine Randjärve jätkamist vallavanemana
22.11.2019
Haabneeme kooliskandaali ohver? Viimsi haridusega tegelev abivallavanem astub tagasi
20.11.2019
Pingutasid üle? Viimsi vallajuhid võisid koolijuhi tagandamisega luua pretsedendi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee