Eesti uudised

SEB rahapesukahtlustusega on seotud 194 klienti, kellest enamus on Eestist (24)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 19. november 2019, 11:12
Foto: Tiit Tamme
SEB pank kommenteeris andmeid, mille edastasid neile Rootsi ringhäälingu SVT uuriv telesaade „Uppdrag granskning“. Panga sõnul on ringhäälinu esitatud klientide nimekirjast 95 protsendiga leping lõpetatud. 

SVT esitas pangale nimekirja 194 ettevõtte nimega, mida kahtlustatakse rahapesus. SEB kommenteeris, et tegid omalt poolt analüüsi ja kui tuvastati kahtlane tegevus, siis anti sellest teada finantspolitseile. Praegu alles jäänud viie protsendiga ei hakka SEB kliendisuhet lõpetama, kuna nad ei leidnud oma uurimisega piisavalt vettpidavaid põhjuseid.

„Kuigi SEB on järginud kõiki nõudmisi, saame tänaste teadmistega öelda, et ei regulatsioonid ega pangasüsteem polnud enne 2008. aastat piisavalt tõhusad, et rahapesuriskidega tegeleda. Sellest ajast on kasvanud SEB võime ennetada, tuvastada kahtlaseid tehinguid ning nendest teada anda. Regulatsioone on karmistatud, pangasiseselt on teadlikkust tõstetud ning toiminguid ja süsteeme on täiustatud. SEB annab oma parima, et vältida panga teenuste kuritegelikku kasutamist. Sellest hoolimata ei saa pank garanteerida, et SEB teenuseid pole kunagi kasutatud rahapesuks või et seda tulevikus ei juhtu,“ teatas SEB avalikkusele.

SEB kinnitas, et kui neile laekub uut informatsiooni, siis reageerivad nad koheselt ja vastavalt. „SEB tahab kõigile tagada võrdset, korrektset ja läbipaistvat informatsiooni. SEB-l ei ole rohkem infot sisu kohta, mida näidatakse SVT programmis „Uppdrag kranskning“.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee