KUI OHUTU ON? M.V.Woolis esinenud üksikute leidude puhul on bakterisisaldus olnud alla kümne  ühiku grammi kohta, kinnitab ettevõte. Foto kalafirma Harku tehasest.Foto: Sven Arbet/ Ekspress Meedia
Kristjan Väli, Gitta Riener 19. november 2019 00:10
Kalasööjatele on jõudnud kätte siinmail erandlik olukord: listeeriaskandaali keskmes olev Eesti kalafirma M.V.Wool sulgeb aasta alguses ajutiselt tehase uksed.

Kalasööjatele on jõudnud kätte siinmail erandlik olukord: listeeriaskandaali keskmes olev Eesti kalafirma M.V.Wool sulgeb aasta alguses ajutiselt tehase uksed.

Kalafirma M.V.Wool teatas esmaspäeval, et esitas veterinaar- ja toiduametile (VTA) tegevuskava, mis näeb ette ajutist tootmise peatamist tuleva aasta alguses. Kaks M.V.Wooli tehast pannakse kinni kuni kolmeks nädalaks, et teha uus ja põhjalik suurpuhastus. Harku tehas sulgeb uksed 15. jaanuaril, Vihterpalu tehas 5. veebruaril. M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool ütles, et täpne tegevuskava selgub pärast Harku tehasest 23. oktoobril võetud proovide sekveneerimist ehk tüve määramist. Nimelt ei ole praegu veel selge, kas oktoobris leitud proovides oli agressiivne ST1247 bakteritüvi, mis on surmanud mitu inimest Eestis ja mujal Euroopas. Möödunud kuul teatas terviseamet, et tänavu on Eestis registreeritud 12 listerioosi juhtu, kuid genotüübi ST1247 põhjustatud haigusjuhte pole nende seas tuvastatud.

Möödunud nädalal selgus, et järelevalve käigus tuvastatud bakter Listeria monocytogenes leiti M.V.Wooli ettevõttes nii eelnevalt töödeldud toormelt kui ka tööpindadelt pärast ettevõtte tehtud puhastust.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad