Maailm

Kohus ei täitnud miljonäri palvet, kes oma tüdruksõbra trepile surema jättis (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 18. november 2019 19:50
Miljonär John Broadhurst (pildil) tahtis kohtult veel kergemat karistust.Foto: SWNS/Scanpix
Artikli sisu võib mõne lugeja jaoks häiriv olla.

„Ta on surnud kui sõõrik.“ Nõnda teatas hädaabinumbrile helistanud miljonär, kes oma tüdruksõbra rusikatega vigaseks peksis ja siis ta trepiastmetele surema jättis. Mees sai karistuseks vaid 44 kuud vanglas, kuid ei jäänud rahule ning apelleeris, et sedagi karistust vähendataks.

Samal teemal

Ühel õhtul tarbis 41aastane briti kinnisvaraärikas John Broadhurst tüdruksõbra, 26aastase Natalie Connolly seltskonnas suures koguses kokaiini ning alkoholi. Mehe kirjelduse kohaselt järgnesid mõnuainete manustamisele karmimat laadi seksmängud, vahendavad Metro ja Express & Star.

Kuid kui kiirabi järgmisel hommikul koridoritrepilt Connolly surnukeha leidis, selgus, et mees oli teda rusikatega peksnud ja muul viisil piinanud. Connolly kehal oli üle 40 vigastuse, sealhulgas pesuvalgendist söövitatud jäljed naise näol. Broadhurst peksis ta läbi ning jättis ta lihtsalt trepiastmetele veritsema ja surma ootama.

Trepil hinge vaakuva Connolly unustas mees ära ning läks magama. Hommikul märkas ta naise elutut keha, helistas kiirabisse ja kirjeldas vaatepilti järgmiselt: „Ta on surnud kui sõõrik.“ („Dead as a doughnut“ ingl. k. – toim.)

Kurjategija põhjendused ei päde

Broadhursti mõistis kohus süüdi vaid surma põhjustamises hooletusest, mitte tapmises, nagu taotles prokurör. Karistuseks määras kohtunik 44 kuud. Prokuröri sõnul oli nii leebe karistus üllatav: mehele oleks enne magama suundumist trepil lamavat naist nähes pidanud ilmselge näima, et naise tervis on tõsiselt kahjustada saanud ning tema elu ohus.

Seda pidas Broadhurst liiga karmiks karistuseks. Tema kaitsja vaidles kohtus, et kaines olekus poleks Broadhurst eales naist niimoodi abitusse olukorda jätnud. Kõiges oli süüdi joove, väidab Broadhurst, et muidu oleks ta kiirabi kutsunud küll. Sel nädalal üritas ta karistust edasi kaevata.

Kohus ei pidanud apellatsiooni veenvaks ning jäi varasemale karistusele kindlaks. Ka ei nõustunud kohtunik Broadhursti väitega, et trepist kukkus naine ise alla ja et see põhjustas enamiku tema vigastustest. Kohtu hinnangul on selge, et vajadus Connolly elu päästmiseks kiirabi kutsuda tuli Broadhursti vägivallast.

Briti poliitikud Mark Garnier ja Harriet Harman algatasid seoses Broadhursti kohtuprotsessiga eelnõu, mille kohaselt saaks vägivallatseja tapmises süüdi mõista ka siis, kui ta väidetavalt tegutses teise osapoole nõusolekul (nt antud juhul väites, et tegemist oli jõhkramat sorti seksmängudega).

VÄGIVALLA EEST LASUB VASTUTUS VÄGIVALLATSEJAL! Vägivalla puhul pöördu:

Lühinumber 1492 - Üleriigiline tugitelefon füüsilist, vaimset, majanduslikku ja/või seksuaalset vägivalda kogenud naistele.

Soovitusi, mida teha perevägivalla korral võib lugeda politsei- ja piirivalveameti kodulehelt: https://www2.politsei.ee/et/nouanded/lahisuhtevagivald/ või naisteabi kodulehelt: http://www.naisteabi.ee/en/perevagivald.html või ohvriabist: http://www.palunabi.ee

Samal teemal

12.10.2019
Jurist selgitab, kas ja kuidas on võimalik tõendada vaimset vägivalda
10.07.2019
VIDEOD | President: perevägivald ei ole iialgi pere siseasi. See on kõigi meie asi