Seisukoht

Seisukoht | Puhkuse parim osa 

Mart Treial, spordireporter, 19. november 2019 18:30
Foto: Stanislav Moshkov
Mis on puhkuse parim osa? Reisimine? Piiranguteta põõnamine? Teises linnas elavate sõprade-sugulaste külastamine? Kõik eelnimetatud on mõnusad tegevused, aga minu vaieldamatu lemmik on uudiste paast.

Võimalik, et see tuleneb mu ametist, aga pole midagi lõõgastavamat, kui nädal-kaks süüdimatult mitte avada ühtki uudisteportaali või ajalehte. Müratase langeb miinustesse nagu rabamatkal. Vahega, et zen-olek kestab päevi, mitte napilt laudteest parklani. Lihtsalt suurepärane!

See on aastatega kujunenud teadlik valik. Algus tundus hirmutav, kuid ajapikku mõtlesin selgeks, et tegelikult on ju täiesti ükskõik, kas ma kuulen Mati Alaveri kohtuotsusest kümme minutit või nädal hiljem. Kui juhtub midagi päriselt olulist – näiteks sõda või looduskatastroof –, jõuab see nii ehk naa minu kõrvu. Kõik muu võib oodata puhkuse lõpuni, kui sirvin lugemata ajalehed läbi, et tagasi reele saada ja töörutiini naasta.

Too lisapingutus on seda väärt, sest puhkuse kvaliteet tõuseb uudiste paastu abil kordades. Soovitan proovida. Eriti mugav on muude eluvaldkondade inimestel, sest teie võitegi vanad ajalehed südamerahus sinnapaika jätta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee