Eesti uudised

Haigekassa: petisest patsient kuritarvitas perearst Karmen Jolleri usaldust (1)

Marvel Riik, 18. november 2019 13:24
Perearst Karmen Joller.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia

Alates kevadest on haigekassa uurinud Kivimäe perearstikeskuses toimuvat, kus Karmen Jolleri nimistusse kuuluvale patsiendile on suurtes kogustes välja kirjutatud imikute toitesegu, mille hinnast lõviosa hüvitab haigekassa. Haigekassal on keskusega ühine arusaam, et patsient kuritarvitas arstide usaldust. Vaidlus rahalise tagasinõude suuruse osas veel jätkub.

„Kohtusime eelmisel nädalal Kivimäe perearstikeskuse esindajatega ja meie vahel oli ühine arusaam, et Kivimäe perearstikeskuse poolt ei esinenud retseptide väljakirjutamisel pahatahtlikkust, meedikute usaldust kuritarvitas patsient,“ kommenteeris haigekassa kommunikatsioonijuht Evelin Trink järelevalvementlust. „Lepiti kokku, et keskus vaatab üle sisemised tööprotsessid, et kahtlasi retseptiküsijaid paremini tuvastada.“

Kohtumisel lõplikku rahalist vastutust kirja ei pandud. „Perearstikeskuse rahalise vastutuse lõplik suurus saab selgeks kõikide asjaolude igakülgsel kaalumisel,“ ütles Trink. Õhtulehele teadaolevalt nõudis haigekassa novembri alguses Kivimäe perearstikeskuselt soodusretseptide kuritarvitamise eest 53 000 eurot, kuid keskuse arstid vaidlustasid nõude.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.10.2019
KARM EKSIMUS: haigekassa nõuab petetud soodusretseptide pärast Karmen Jollerilt üle 50 000 euro
10.08.2019
LANGES PETTUSE OHVRIKS: perearst Karmen Jollerit ähvardab hiiglaslik tagasinõue haigekassalt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee