Foto: Aldo Luud
Kristiina Tilk 18. november 2019 16:08
Viru maakohtus algas täna sisuline kohtuprotsess korteripeol naise kallal vägivallatsenud ning tema koera aknast tänavale surnuks visanud meeste üle. Mehi süüdistatakse looma suhtes lubamatu teo julmal viisil toimepanemises, kehalises väärkohtlemises ja ähvardamises. 

Tänasel istungil said sõna kannatanud ning tunnistajad. Nende ülekuulamine jätkub homme. Kokku on planeeritud viis istungit, mis lõppevad 18. detsembril.

5. veebruari õhtupoolikul pidas seltskond Kunda elavaid noori korteripidu. Ootamatult lahvatas tüli koera perenaise Kelly ning Kaido Vanatoa vahel. 

Vanatoa vehkis kätega ning virutas Kellyle pesapallikurikaga sedavõrd tugeva hoobi, et viimane kaotas mõneks ajaks teadvuse. Toibununa ei näinud Kelly korteris enam oma väikest tõugu Pekingi paleekoer Stefanit.  

Küsimusele, kus koer on, vastatud, et läks õue jalutama. 

Kelly kummardus viienda korruse aknast vaatama, kas näeb seal Stefanit. 

Nägi! 

Pisike Stefani lamas asfaldil.  

Päästa ei olnud enam midagi, koer oli surnud. 

Saabusid politsei ja kiirabi. Šokis Kelly viidi EMOsse, tema vigastused fikseeriti. Politsei võttis pidulistelt tunnistused. Kellyl paluti minna jaoskonda ja kirjutada avaldus. 

Neiu hirm Vanatoa ja Tiiki ees oli sedavõrd suur, et ta otsustas kodukandist minema kolida. Nimelt olevat mehed ähvardanud Kelly ära tappa, kui too peaks avalduse kirjutama. 

7. veebruaril peeti Vanatoa ja Tiiki kuriteos kahtlustatavatena kinni. Kumbki meestest end kahtlustustes süüdi ei tunnistanud. 

9. veebruaril kohaldati Vanatoa ja Tiiki puhul tõkendina vahistamist kuni kaheks kuuks. 

Vanatoa on varem kriminaalkorras karistamata, Tiiki on varasemalt kriminaalkorras karistatud.