Poliitika

Indrek Saar: Jüri Ratas proovib olulise otsuse langetamist lükata ametnike kaela (35)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 18. november 2019 12:08
Indrek SaarFoto: Erki Pärnaku
Esmaspäeva hommikul kohtus riigikogu sotsiaaldemokraatide farktsioon riigisekretäri Taimar Peterkopiga, et saada selgust maaeluminister Mart Järviku tegevuse uurimiseks kokku kutsutud komisjoni asjus.

Sotside esimehe Indrek Saare sõnul proovib peaminister Ratas komisjoni loomisega lükata otsustamise vastutuse ametnike kaela. „Jüri Ratas proovib võita aega ja on andnud minister Järviku kaasuse hindamiseks ametnikele. Siin on näha selget püüdu lükata olulise otsuse langetamine teiste kaela. See, et ametnikele antakse ülesanne hinnata, kas poliitik on oma volitusi ületanud, tegutsenud ebaseadislikult ja valetanud, on tavatu ja loob pretsedendi,“ ütles Saar.

„Uurimiskomisjoni esimees kinnitas korduvalt, et nii tema kui komisjoni liikmed teevad oma tööd südametunnistuse järgi ega lase end poliitiliselt mõjutada. Kohtumine andis lootust, et nii ka läheb. Samas ei pruugi avalikkus komisjoni kokkuvõtet näha, sest peaminister võib selle oma otsusega salajaseks muuta. Nõuame igal juhul selle avalikustamist. Küll aga ei pääse peaminister otsuse tegemisest, sest uurimiskomisjon ülevaate põhjal peab Ratas andma Järvikule hinnangu,“ lisas Saar.

Samal teemal

21.11.2019
VIDEO | JÄRVIK VALETAS NII ET SUU SUITSES! Riigisekretäri uurimiskomisjon annab ministri ja advokaat Arumäe käitumisele hävitava hinnangu
20.11.2019
KAS JÄRVIKU SAATUS SELGUB PEAGI? Riigisekretäri ja Ratase kohtumise aeg sai paika
19.11.2019
Maaeluminister Mart Järvik: „Mingit keerutamist ja avalikkuse eksitamist toimunud ei ole.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee