Eesti uudised

M.V.Wool sulgeb uuest aastast ajutiselt tootmise (64)

Toimetas Triinu Laan, 18. november 2019 10:09
Foto: Tairo Lutter
M.V.Wooli tegevuskava näeb ette tootmise ajutist peatamist 2020. aasta alguses, kuna ettevõte soovib täielikult vabaneda listeeriabakterist ST1247 tehases. 

Ettevõtte teatel esitas M.V.Wool veterinaar- ja toiduametile (VTA) tegevuskava, mis näeb ette ajutist tootmise peatamist 2020. aasta alguses põhjalikuks suurpuhastuseks.

Tegevuskava kohaselt on M.V.Wool valmis kuni kolmeks nädalaks peatama tootmise M.V.Wooli Harku tehases 15. jaanuaril 2020 ning Vihterpalu tehases 5. veebruaril 2020. Kava näeb ette klientide teavitamist minimaalselt üks kuu ette ning sellega seoses teatud toodete tarne peatamist antud perioodiks.

M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool ütles, et täpne tegevuskava selgub peale M.V.Wooli Harku tehasest 23. oktoobril võetud proovide sekveneerimist ehk tüve määramist.

Veterinaar- ja toiduameti  peadirektori asetäitja Olev Kalda kommentaar:

M.V.Wool esitas eelmisel nädalal veterinaar- ja toiduametile arvamuse ja vastuväited ameti poolt tuvastatud asjaoludele ning võimalikele meetmetele, mille hulgas tõime välja ettevõtte tegevuse osalise või täieliku peatamise.

M.V.Wool esitas ametile tegevuskava saasteallika likvideerimiseks. Selle tõhusust saab hinnata vaid rakendamise järgselt läbiviidavate uuringutega.

Veterinaar- ja Toiduamet teeb otsuse, milliseid meetmeid ja millal kohaldada ettevõtte arvamuse ning vastuväidete põhjal lähipäevil.

Samal teemal

18.11.2019
ÕL VIDEO | Tänavaküsitlus: kuidas on listeeriaskandaal mõjutanud kalasöömist?
15.11.2019
M.V.Woolist leiti taas listeeriat, tehas võib minna sulgemisele
05.11.2019
KALALIIT LISTEERIASKANDAALIST: olukord on s**t, aga matusekõnet on veel vara pidada
24.10.2019
M.V.Wool sai listeeriakahtluse tõttu täiendavad ettekirjutused, kalafirma viib tootmise teise tehasesse