Eesti uudised

Varjupaikade MTÜ juht: "Mõnikord lihtsalt on humaansem lasta neil minna..." 

VIDEO | HUKKUNUD JA HUKATUD: aastas läheb ligi 20 tonni lemmikloomi jäätmetena hävitamisele (1)

Kristiina Tilk | Video: Tatjana Iljina, Robin Roots, 17. november 2019 21:45
Foto: Tatjana Iljina

Loomade varjupaikadest käib igal aastal läbi tuhandeid kasse ja koeri. Enamik neist leiab tagasitee koju või võimalusel uue peremehe. Lemmikud, kelle tänavaelu on muutnud metsikuks või teinud raskelt haigeks, surmatakse. „Otsuse vastuvõtmisel katsume alati vaadata loomade heaolu. Mõnikord lihtsalt on humaansem lasta neil minna...“ tunnistab Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks.

Hukatud või liikluses hukkunud lemmik- ja metsloomad kogutakse kokku, pakitakse paberkottidesse ning pannakse sügavkülma. Kui külmik on täis, laotakse korjused konteinerautole ja sõidutatakse Väike-Maarja külje all olevasse loomsete kõrvalsaaduste ümbertöötlemise tehasesse AS Vireen. See töötab ööpäev läbi. Suure töökoormuse tõttu ei peeta loomade üle arvestust mitte neid tükikaupa kokku lugedes, vaid tonnides.

2017. aastal viisid lepingupartneritest varjupaigad Vireeni kokku 18 tonni loomakorjuseid. Selle aasta üheksa kuuga on nad saanud aga 12 tonni jagu väikeloomi. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.11.2019
Loomade varjupaigale annetuse teinud viieaastane tüdruk ja tema ema said Marek Sadamalt südamliku kingituse: see tuli meile üllatusena

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee