Maailm

Üheksa-aastane Hollandi imelaps lõpetab ülikooli (17)

Tõnis Erilaid, 17. november 2019 19:28
Laurent Simons.Foto: CNN videokaader  
Üheksa-aastane Laurent Simons saab detsembris Hollandis Eindhoveni tehnoloogiaülikoolis lõpudiplomi, teatas ajaleht De Telegraaf. Ta õppis elektroonikat. Seni oli noorim ülikoolilõpetaja maailmas kümne-aastane.

Laurent läks kooli nelja-aastaselt ja lõpetas kahe aastaga viis klassi. Der Spiegel kirjutas temast pikalt, kui ta lõpetas mullu suvel Amsterdamis kaheksa-aastaselt gümnaasiumi. Laurent kurtis, et klassikaaslased vaatasid talle viltu, sest ta teadis alati kõigile küsimustele vastuseid. „Minu meelest olid nad väga aeglase mõtlemisega,“ nentis ta. 

Nüüd kavatseb Laurent tegelda arstiteadusega, eriti eluea pikendamisega. Inimesele saab ju lisada uusi robotosi, arvab ta. Lõpuks jääks vaid aju, mis sisaldab varasemaid teadmisi, kuid keha oleks aga uus, selgitas Laurent De Telegraafile. „Miks seda vaja on?“ päris üllatunud ajakirjanik. „Minu vanaema ja vanaisa on südamehaiged,“ põhjendas imelaps.

Vanemate meelest on tal nagu kaks poolt – üks vanainimeselikult tark, teine aga laps nagu laps ikka. Laurent armastab Netflixi sarju, koeri, ujumist ja kakaod ning mängib koos sõpradega arvutis Fortnite'i. Ja nagu kõik temaealised, keeldub temagi söömast toitu, mis talle ei meeldi. „Ülikoolis jookseb ta koridoris ringi nagu tavaline laps,“ lisab ema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee