Kommentaar

Taavi Libe | Mati Alaver – kurb näide iganenud tõekspidamiste ohvrist

Taavi Libe, TV3 saatejuht, 17. november 2019 17:00

45 KOMMENTAARI

l
Lillehammeri mälestus/ 18. november 2019 20:53
Mäletan,et Lillehammeris mitmed Norra mehed tulid nii vastikult voolava ilaga suunurgas finišisse,et ma püüdsin seda mitte vaadata.
l
Lihtsameelne/ 18. november 2019 20:05
Libedal teel oled, Taavi. Filosoofi sinust ei saa. Aga ikka säilita sinised silmad, usu inimese vaimu puhtusse ja lihtsameelsusse - siis oled vähemalt ise õnnelik.
m
Maria/ 18. november 2019 14:04
Väga sisutihe artikkel, aga nagu pisut poolikuks on jäänud. Kordagi ei saanud lugeda Helme nime ja ka Ratas on jäänud märkimata. Kas Taavi Libe ei ole enam tasemel, ainult ühe paralleeli on suutnud väljatuua - siiras silmavaade... Huvitav, kas keegi tellib selliseid arvamuslugusid või on see arvamuse autori enda pisike nägemus ilmaelust...
m
Mõhk/ 18. november 2019 12:17
Minu arvates on sellel tegelasel vägagi kaasaegsed tõekspidamised. Ei mingit ajastu ohvrit! Tal on selline retsidivist/jesuiidi lähenemine, et eesmärk pühendab abinõu. Kus juures eesmärgiks ei olnud võit vaid sellega kaasas käiv feim ja sull. Eriti see viimane. Kui tema karistus piirdubki nüüd selle aasta tingimisi-häbi-häbi karistusega, siis on ta ju igati kasudega kaubelnud ja need "siirad" silmad naeravad irooniliselt.
ä
ätt./ 18. november 2019 11:03
Tegelikult kurb näide iganenud tõekspidamistest.Kaasaegne käib nii lähed mõne hästi lugupeetud arsti juurde lased endal avastada mõni haigus mis eeldab astmarohte,kanepit või muud seesugust.Edasi informeerid sellest ülemaailmset spordiorganit ja paned täiega !
v
vanaema/ 18. november 2019 09:43
Kui lüüa otsingusse "Mati Alaveri premeeriti", siis ta on saanud vägagi korralikke preemiaid oma treeneritöö eest. Tänaste sündmuste valguses tahaks aga küsida, kas kõik tollased võidud ja preemiad olid saadud ausalt? Kas siis tehti sporti puhtalt? Kas tal oli õigust saada neid preemiaid? Sellest ajalugu vaikib ja ega kui pole vahele jäänud, siis on ju jokk. Ja ega probleem pole ju ainult eestlastes. Mina ei usu ka neid norrakaid, kes on nagu robotid, ja ei näita väsimuse märke ka pika distantsi lõpus. Tulemuseks on aga see, et lõpuks ei viitsi vaatajad enam neid tuimasid roboteid vaadata...
a
18. november 2019 09:38
Arusaamatu pikk jutt... See inimene rikkus eestlaste poolt armastatud suusaspordi, kas ainult, puhtuse nii meie kui ka muu maailma silmis. Võidetud medalitest sai hoobilt tühine metall ning ilusatest olümpiaraamatutest makulatuur. Tehtud kahju on hoomamatu.

s
se-to/ 18. november 2019 09:31
No on siiber sellest teemast !
j
Jaanus/ 18. november 2019 09:29
Sul endal, ajakirjanik, ei ole kohta. Mine räägi seda norralastele ka. Veel parem, kui lähed ja aitad selle Norra suusatajate "puhtuse" ära tõendada. Sa räägi parem sellest, miks ühtedele on lubatud, teistele mitte. Arvad, et Smigun oli puhas? Ta pole puhas vist veel tänagi.
k
kiku/ 18. november 2019 09:22
Kuid tõekspidamised sobisid paljudele ja kõrge võitjapension jookseb... mis siin kurba on???
p
papi/ 18. november 2019 08:59
Sportlaste medalid ja mida kangemad ,seda suurem summa tiksub treeneri taskusse , ega tal sportlasest po... i peaasi ,et omale saaks sportlaste arvelt veel uhkema maja ja krabisevat pankadesse arvele ... kas ta nüüd peab ka majast loobuma , kuna see ju valskusega soetatud , auto ehk võtab silber auto ka tagasi ? Leebe ,väga leebe karistus , poevaras Võrumaal sai küll tublisti rohkem , no Saksamaal kohus veel ees ... !?
i
Inetu lugu/ 18. november 2019 08:01
Tegelikult on see igati sportlaste pettus seoses treeneri poolt! Kui ei jōua ja ei jaksa siis polekski vaja teha sporti! Ehk see ongi nii et teed seda nagu jaksad ja treenid aga ainult aususega vōitu ja vōita!!!ehk selline vōit oleks sama nagu pole vōit endalt et sulle pritsitakse vägisi vōitu ja rahvast lollitada nii on tōesti häbiväärne
t
To Tt/ 18. november 2019 06:56
t
To huh/ 18. november 2019 06:54
Igal inimesel on oma arvamus asjast. Sinul ka.
a
Albert/ 18. november 2019 05:27
Selline pettumus kulub rahvale õpetuseks marjaks ära.

t
Tuudor/ 17. november 2019 23:54
Lillehammeris tegutsesid Alaver ja tema meeskond lausa avalikult, olles veel uhkedki selle üle, kui oskajad nad.
k
Kahju/ 17. november 2019 23:48
Täpselt nii, need suusamehed, endised dopingumehed ei taju tänast päeva. Siiras pilk on hullu pilk
k
K/ 17. november 2019 22:55
Alaveri puhul siirastest silmadest rääkida on täielik lollus. Alati kui Alaver intervjuud andis, mõtlesin kui külmad silmad tal on. Ta teadis täpselt, mida tegi.
k
Kristiina/ 17. november 2019 22:46
Ei olnud need noored treenitavad sinisilmsed eriti karel Tammjärv Täpselt teadsid mida teevad. Alaver mõisteti süüdi kallutamises ainult seepärast,et me auklikud seadused muud ei võimalda ning mujal saaks süüdi mõista mis oligi organite eesmärk sest tõendeid on lademetes,
k
Kristiina/ 17. november 2019 22:36
R.mal nagu laua.jalg oli Alaver kuigi fanatismi võis ju olla. Tema meetodid oli üdini valed ja iganenud ning vanal mehel v.arsa.aru. Juba nõuka.jal paistis silma räpaste võtetega.
k
Kristiina/ 17. november 2019 22:35
Rumal nagu lauajalg oli Alaver kuigi fanatismi võis ju olla. Tema meetodid oli üdini valed ja iganenud ning vanal mehel varsaaru. Juba nõukajal paistis silma räpaste võtetega.
o
17. november 2019 22:32
Ohver? Tõesti? Tegutses ta selles valdkonnas täiesti teadlikult ja külmalt kalkuleerides. Dopingainete nimekiri on tippspordis tegutsejatele väga hästi teada, teavad nad ka seda, kuidas see areneb ning täieneb, nagu ka dopingukasutamise tuvastamine. Ohvrid olid ta treenitavad ja need noored, kes sinisilmselt uskusid kogenud treenerit. Aegadel, mil ta tegutseda sai, muutus ühiskond, muutus sport ja selles liikuvad rahad, muutus ka keemia, mis kaasnes. Kuid see kõik ei tee valemängijat veel ohvriks!

k
Kristiina/ 17. november 2019 22:28
Ma ei tea miks korjan ainult miinuseid ikka veel kuid kõik on klaar? Sellepärast,et ütlen Karel jättis räigema osa rääkimata, korduvus oli ning palgati musta minevikuga rattatohter(Gerolsteineri profitiim) Schmidt. Tal on +10 atleeti kes kes karistusegi kätte saanud. Miks ei usuta,et Tustiti laadse kõrge proffessionaalsuse abil on võimalik saavutada sama tulemus? Muidugi kestvusaladel on piiride kompamist(Salbutamol lubatud kuni 1000mikrogrammi päevas TUEta) aga väita,et puhtal pole võimalik TOP10-15 on ka kuritegelik noorte suhtes. Meie omad ei kombanud piire vaid ületasid keelatud selgelt!
j
Ja kõike seda tegi ta Eesti spordi heaks hävitades spordiala täielikult/ 17. november 2019 22:28
k
Kristiina/ 17. november 2019 21:57
Mati Alaver oli jultunud. Töökas nii nagu Andrus Veerpalugi kuid mõlemi tegevusest kumab läbi ka tohutu rumalus. Mitte ainult uuesti tegemises vaid ka primitiivsetes vahendites ja võtetes. Saanuks võtta selle rahaga mõni pädev spordiarst/teadlane skandinaaviast aga võeti Gerolsteineri rattasatsiga põrunud allilma tegelane kel isa advokaadt(kas pole naeru koht). No ega ikka skandinaavias kõik ei pane ka. Vaadake kas või kui palju on Soome,Rootsi või Norra tipud tegelenud bodybuildinguga ja näinud vaeva. Kui te Norrat ei taha tunnistada(salbutamaoli minidoosid muide lubatud)siis uskuge Niskaneni
i
Iroonman/ 17. november 2019 21:54
No peetagu nüüd rida! Alaveri "vabandab välja" (nagu siin püütakse) Nõukogude spordi taust aga kuidas välja vabandada neid Lääne dopingubosse kellega Alaver sidemeid lõi ja neid sportlastele edasi andis? Kas ka "Nõukogude spordiga"?
k
Kristiina/ 17. november 2019 21:46
Samuti tuleks Tammjärve puhul rääkida pooltõest. Tüüp pani kahe suu poolega ka kasvuhormooni teades väga hästi mis süstlas on ja trügis alaealistele EOK suvel 2019 rääkima kui halb dopingut panna on. Ainus kes selles asjas tõtt on rääkinud, ka uurimise pinnalt on ikkagi Algo Kärp. Temas näen mingit siirast kahetsuse alget mida teistes ei ole absoluutselt.
k
Kristiina/ 17. november 2019 21:39
Smiguni tellitud looke sest too pääses kuna kedagi polnud proovi juures.. Mati Alaver oli jultunud. Töökas küll nii nagu Andrus Veerpalugi kuid mõlemi tegevusest kumab läbi ka tohutu rumalus. Seda mitte ainult uuesti tegemises vaid ka primitiivsetes vahendites ja võtetes. Saanuks võtta selle rahaga mõni pädev spordiarst/teadlane skandinaaviast aga...
k
Kurb/ 17. november 2019 21:31
Mati oli tegelikult absoluutne tipptreener. Kes on tema treenimist kõrvalt näinud, teab, millest ma räägin. See, mida ta tegi, polnud lubatud, see on tõsi. Aga iga vähegi nutikas inimene mõistab, et tipus tehakse palju sellist, millest me midagi ei tea ja ehk teadagi ei taha. Selge on see, et mannapudru ja kõva trenniga sinna tippu mingi nipiga ei sõida. Olgu see siis kaasajal või nõukogude ajal.
k
Keit/ 17. november 2019 21:20
Algus hea, aga Järviku näitega läks lappama ära. Ei ole mingi EKRE kaitsja, aga millisest iganenud ajastust on Järviku käitumine, kas pole mitte just kaasaegne liberaalne mõtteviis see kõige andestavam, kus mingit vastutust ei võeta ja suuri karistusi ühegi teo eest ei järgne!?

n
nuh/ 17. november 2019 21:13
Kas Libe on ka juba mingi nn. arvamusliider?
m
miks mati/ 17. november 2019 21:11
kõik nn suusatajad täis inimesed.kui käsid pista pea tulle miks siis ei pista.süüdi ikka sõõjad kes on muidu nõrgad.kõigil nn medalid 0000000
o
O/ 17. november 2019 21:08
Mida siis öeldi? 90 ndad olid selle poolest paremad, et seal leidus kirge. Praegu jaotatakse kõik juba alguses kenasti kastidesse. Kusjuures nii, et nood ise tähelegi ei pane.
i
Inglikoor/ 17. november 2019 19:43
Ma arvan, et aitab küll. Kuigi Alaveri ei mõistetud tehniliselt süüdi, on tema karistus niigi päris ränk olnud. Milleks seda veel torkida? Paljud arvavad, et kõik teised on pahad ja meie oleme inglid - aga kas ikka oleme?
u
uuno/ 17. november 2019 19:42
aga muidu poleks ju eesti medaleid saanud ka, nii et teene oli ju siiski tehtud!
k
Kodanik/ 17. november 2019 19:40
Kurb on see, et kõik suusatajad ja funktsionäärid tegelikult teavad ja teadsid ka varem, mis toimus. Kõik eitavad ja seni kuni tippadvokaat seljataga vaikitakse edasi. Tõe ilmsikstulek on enamjaolt Austria prokuratuuri ja politsei töövõit. Kuna M.A on olnud maailma mõistes dopinguküttide huviorbiidis juba peaaegu 15a siis isegi üllatav on, et kõik alles nüüd välja tuli. Ju siis mõisteti ka maailmas varem, et seni kuni riik dopingukasutajatele advokaate palkab, ei saa seda riiki antidopingu seisukohalt tõsiseltvõetavaks pidada. Sellepärast ka kogu vahistamine ja jälgimine Austrias.
m
17. november 2019 19:33
Millal ja kuhu need ajastute teatepulgad on maha pandud, kus ühed või teised tõekspidamised muutuvad ja kust piiripulgast üle hüpates algab tõdede tõde? Maailm on pidevas muutumuses ja see mis oli eile tõde, ei ole enam täna.

e
epic epic epic fail/ 17. november 2019 19:32
ä
17. november 2019 19:17
t
Tauberile/ 17. november 2019 18:49
Eesti suusatamisel pole maailmakaardile asja vähemalt järgmised paarkümmend aastat. Seda tänu Keemia Mati Alaverile. Ja Tehvandi on maailma mõistes peldik.
v
v/ 17. november 2019 18:35
Mis uue veregrupi said? https://www.youtube.com/watch?v=qIWcGidV1S0 Läbielatutel muljeid vahetada ja edulugusid pajatada.
t
Tauber./ 17. november 2019 17:54
Mati Alaver on mees , kes tõstis Eesti suusatamise maailmakaardile. Rahvas oli hullumas, sponsorid avasid rahakotirauad, riik samuti. Raha voolas ja spordikangelased nautisid kuulsust ning rahva toetust.Otepääle tekkis tipptasemel korralik rullirada ja oma ala maailma vägevad käisid suvel meie kodus suverulli sõitmas.Meie noored said lähedalt näha oma ala maailma tippe ning nendega samal rajal mõõtu võtta,toteva rahva tulise kaasaelamise saatel. Võib vist enam kui kindel olla , et kui poleks olnud Alaveri, poleks meil ka praegust maailmatasemel Tehvandi suusakeskust........!?
t
Tervishoiunõunik/ 17. november 2019 17:50
Taavi Libe läks libedale teele,ise sellest aru saamata.
n
njah/ 17. november 2019 17:48
Kas algab puhtaks pesemine? Kõik teised süüdi. Ometigi kadus see vihatud nõukogude liit juba 30 aastat tagasi ära.

k
17. november 2019 17:33
Kas Taavi suust tõde ongi nö.rahvatõde või võib ise ka mõelda !?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee