Krimi

ÕNNELIK ÕNNETUS: kadunud marjuline leiti sügavalt rabast politseikoptri abil üles (9)

Toimetas Madleen Vapper, 17. november 2019, 16:26
Foto: Aldo Luud
Politsei sai eile õhtul teate, et sama päeva pärastlõunal Ida-Virumaal Kassisaare rappa jõhvikale läinud 63aastane mees pole koju naasnud. Mehe leidis täna sügavalt rabast politseikopter.

Politsei asus 63aastast Anatolit rabast otsima eile õhtul. Kaasati otsingukoerad, politseikopter ja droon. Telefoni Anatoli metsa kaasa ei võtnud ja seljas olid tal rohekad ülerõivad. Otsingud lõpetati pärast südaööd tulemusteta, kuid neid jätkati täna hommikul.

„Rõõm on teatada, et meie päästekopter leidis Anatoli täna kella 13 paiku," ütles Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant.

Kopteri meeskond vintsis Anatoli pardale ja ta anti üle kiirabitöötajatele, kes öö metsas veetnud mehe üle vaatasid. Temaga on kõik hästi.

„Tegu on äärmiselt õnneliku looga,“ tõdes Kliimant. Kliimant palus kõigile meelde tuletada, et metsa minnes tuleb kaasa võtta täislaetud akuga telefon, võimalusel pista tasku ka akupank. Kindlasti tuleb kaasa pakkida ka vett ja selga panna eredad ja silmapaistvad riided.

Kliimanti sõnul peaksid ka lähedased mure korral koheselt politseid teavitama. „Tihtipeale ei taha inimesed kohe oma murega politsei poole pöörduda ja ootavad või otsivad kõigepealt lähedast oma jõududega. Need tunnid on aga olulised, eriti praegusel ajal, kui päevavalgust on vähe. Politseid tuleks hädaabinumbril 112 koheselt teavitada, kui on kahtlus, et keegi on kadunud või eksinud,“ ütles ta.

Kliimant lisas, et ka metsalised ise võiksid olla tähelepanelikud ning enne hämardumist sammud kodu poole seada. „Pimedas on keerulisem leida õige suund ja isegi kõige tuttavam metsatukk võib võõraks muutuda,“ märkis Kliimant.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee