Foto: Tiina Kõrtsini
Ohtuleht.ee 15. november 2019 18:08
Reede õhtupoolikul süttisid tuled Euroopa parimal jõuluturul Tallinnas Raekoja platsil. 

Läinud detsembris Euroopa parimaks valitud jõuluturg suurendas hüppeliselt piiritagust huvi nii turu kui Eesti pealinna vastu. Tallinn tõusis veebilehel European Destinations enim huvi pakkuvaks talvereisi sihtkohaks. Mullusel internetihääletusel oli Tallinna jõuluturg edestanud ka selliseid suurlinnu nagu Strasbourg, Viin ja Brüssel.

„Varem on linnades, kuhu on läinud samasugune tiitel, suurenenud turistide hulk isegi rohkem kui kolmandiku võrra. Seetõttu ootame ka Tallinnasse eeloleval jõuluajal varasemast rohkem külalisi,“ rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Tänavune uuendus on  koostöös linnamuuseumiga korraldatavad põnevad jõuluretked ajaloolises vanalinnas

Pühapäevased jõuluretked algavad Raekoja platsi kuuse alt 1. detsembril: eestikeelsed retked kell 14.30, venekeelsed kell 15 ja ingliskeelsed kell 15.30. Umbes poolteist tundi kestvale retkele, mis hõlmab ka muuseuminäitusi, paneb punkti kuum glögi keskaegses kaitsetornis.

Lisaks on jõuluturu korraldaja võtnud seekordsesse programmi veel mõndagi uut. Avatakse Hiiumaa väiketootjate majake, et pakkuda saarel toodetud kalašokolaadi, käsitööleiba mustsõstraga, lambakintsu jpm. Eraldi ala tuleb maiasmokkadele ja ka kunstisõpradele. Ennekõike keskendub turg kohalikule toodangule. Samas pole korraldaja loobunud külastajate seas hinnatud traditsioonidest.

Endiselt pakutakse nädalavahetuseti kultuuriprogrammi, milles lööb kaasa ligi 3000 esinejat. Esimesel advendil süütab linnapea küünla ja saabub jõuluvana.

Jõuluturg jääb avatuks 7. jaanuarini.