TÜTARLAPS KLOAAGIS: korrakatsjate teavitajad olevat kuulnud kanalisatsioonist karjumistFoto: Mihkel Maripuu
Eesti uudised
15. november 2019, 16:40

POLITSEI VAHISTAS KUNSTITEOSE! Appikutsuja pelgas, et inimene on ohus (42)

Reede öösel sai politsei väljakutse, et Tallinnas Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ees on keegi kanalisatsioonivee äravoolus kinni. Tuli välja, et tegemist oli hoopis Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia õppetooli juhataja ja professori Raul Kelleri kunstiteosega „Tütarlaps kloaagis“.

Raul Kelleri installatsioonis „Tütarlaps kloaagis“ on kanalisatsiooniluuki installeeritud lateksist naisekäed, mille sõrmed luugiribide vahelt läbi ulatuvad. Lisaks asub kaevu põhjas iseseisvalt töötav helisüsteem, mis teatud aja tagant nuuksatusi ja appikarjeid esitab. Jüri Üdi luuletusele viitav teos on ühtlasi meenutus kadunud paikadest ning samaaegselt hirmus ja absurdne auku kukkumise kujutis. 

Politsei pressiesindaja Annika Maksimov märkis, et kurioosne oli see juhtum tõepoolest. „Meile tuli teade, et keegi oli näinud neid sõrmi ja kuulnud ka kedagi sealt kanalisatsioonist karjuvat. Ju siis kujutati midagi ette, aga reageerisid nii politsei kui päästeamet,“ selgitas ta.

Ka Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus teatas reedel sotsiaalmeedias, et kunstiteos on kahetsusväärsel kombel eemaldatud ja näitusetiim tegeleb juhtunu selgitamise ja teose otsimisega. Politseist kinnitati Õhtulehele, et segadust külvanud teos on nende juures hoiul.