Eesti uudised

Kodupõlengu tagajärjel hooldekodusse sattunud papi: „Tahaksin oma inimesi näha. Kasvõi kordki veel...“ (4)

Kristiina Tilk, 21. november 2019 20:05
Põlengus koduta jäänud ning seejärel Ahula sotsiaalsesse varjupaika viidud Pavel on jõudnud tänaseks Imastu hooldekodusse. Mees tunneb end suures plaanis hästi, kuid igatseb näha oma lähedasi. Kas nad aga veel elavate kirjas on, Pavel ei tea. Foto: Teet Malsroos
1. jaanuaril jõustub seadusemuudatus, mis nõuab väljaspool kodu osutatavale üldhooldusteenusele tegevusluba. Üks, kes ilmselt loata jääb, on Järvamaal asuv sotsiaalne varjupaik, mis on seni tegutsenud kortermajas. Vallavanem Rait Pihelgas ütleb kohalikus lehes, et seis Ahulas ei vasta nõuetele ega paku inimestele väärikat vananemist. Mitmed Ahulas olnud vanurid on saadetud Lääne-Viru maakonnas asuvasse Imastu hooldekodusse. Teiste seas 88aastane põlengus koduta jäänud Pavel ehk Põrgu-Paul.

Õhtuleht on Pauli tegemistel silma peal hoidnud 2017. aasta märtsist. Sel ajal elas mees veel talle koduks olnud vanas lagunenud majas, kus elutingimused olid kasinad, kuid lahkuda Paul ei soovinud. Saatus tahtis aga teisiti. Aasta hiljem langes Pauli kodu tuleroaks. Pauli päästis hullemast leeke märganud neiu, kes kutsus päästjad ning keelas Paulil majja joosta. Nimelt tahtis mees tulest välja tuua oma hambaproteesid. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.04.2018
Põlengus kodu kaotanud papi sai suhu uued hambad ning kingiks televiisori: „Aitäh! Aitäh kõige eest!“
02.03.2018
ÕL VIDEO | Põlengus kodu kaotanud papi: „Olen puhas ja pestud. See on uus algus!“
15.02.2018
VIDEO | Eakas mees kodu ahervaremel: „Mida sa palja käega leekide vastu teed? Isegi hambad jäid tulle...“
13.02.2017
„Minusugust vana inimest ei ole mitte kellelegi vaja. Palun, aita mind!“